Skip to content Skip to footer

Stołki barowe – najistotniejsze meble w Twojej kuchni

Od kilku lat coraz częściej w naszych domach pojawiają się kuchnie otwarte na salon. W związku z tym, bardzo często decydujemy się na ciekawe bary kuchenne lub wyspy, które są w stanie rozdzielić te dwie przestrzenie w bardzo prosty sposób. Obok wysp pojawiają się krzesła barowe, które nie tylko stanowią wygodne miejsca do siedzenia, ale też ciekawy element wystroju.

Hokery barowe

Nazwa ta nadal nie jest popularna i wiele osób nie wie, że kryje się pod nią po prostu stołek barowy. Mebel ten zazwyczaj kojarzy nam się ze zwykłym siedziskiem na trzech wysokich nogach, na którym siedzimy, kiedy wybieramy się do baru. Jednak coraz częściej pojawiają się na rynku stołki barowe, które mają dużo ciekawsze kształty i wzory. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać meble, które będą pasować do każdego wnętrza. Dzięki temu będziemy w stanie w bardzo prosty sposób znaleźć stołek barowy, który będzie pasował do naszej kuchni.

Do czego służą krzesła barowe?

Może się to wydać oczywiste, ale przede wszystkim używamy ich do siedzenia. Zazwyczaj siadamy na nich kiedy jemy lub pijemy drinki, co oznacza, że spędzimy na nich sporo czasu. Dlatego tak duże znaczenie ma to, żeby było na na nich wygodnie. Najważniejsza będzie tutaj jego wysokość – nie może być za duża, ani za mała. Zasada jest taka, że różnica między stołkiem barowym, a blatem powinna wynosić 30 centymetrów. Także najważniejsza jest jego funkcjonalność, ale z pewnością duże znaczenie będzie miał też wygląd. Stołki barowe zazwyczaj mają zaznaczać granicę między kuchnią a salonem, a więc będą one zwracać na siebie uwagę. Dlatego tak ważne jest to, żeby pasowały one do wnętrza obu tych pomieszczeń. Warto też pomyśleć o tym, żeby miały one jakiś kontrastowy kolor, żeby to przejście było wizualnie wyraźniejsze.

Wybór jest kluczowy

Tak naprawdę, mimo tego, że krzesła barowe wydają się być tak niepozornym meblem, mają one ogromne znaczenie w naszym mieszkaniu. Jeśli nie wybierzemy właściwego modelu, nie tylko nasze wnętrze nie będzie wyglądało dobrze, ale też nie będziemy mogli na nich komfortowo siedzieć. Dlatego warto dobrze się zastanowić, zanim zdecydujemy się na któryś model. Najważniejsze będzie tutaj dokładne zmierzenie naszej wyspy kuchennej, żeby przekonać się, ile stołków zmieścimy i jaka powinna być ich idealna wysokość.