Skip to content Skip to footer

U kogo sprawdzi się domowa sauna?

Korzystanie z sauny jest bardzo często zalecane przez osoby związane z branżą zdrowia i urody. Pobyt w saunie to sposób na szybki detoks i relaks, a zdaniem bardzo wielu specjalistów, również na wzmocnienie odporności organizmu. Sauna to zatem wspaniały wynalazek dobry tak naprawdę dla każdego bez względu na wiek. Dzisiejsze technologie i rozwiązania pozwalają na montaż saun w domach i mieszkaniach prywatnych.

Polskie sauny do domów

Polacy są na całym świecie jako producenci doskonałych saun parowych do domu. Każdego roku właśnie z naszego kraju eksportuje się mnóstwo saun domowych, bo ludzie rzeczywiście masowo montują nie teraz w swoich prywatnych mieszkaniach. Skąd tak duża popularność? Coraz więcej osób odczuwa na własnej skórze korzyści z regularnego korzystania z sauny, ale jednocześnie tempo życia i obowiązki nie pozwalają na wychodzenie do sauny ogólnodostępne. Poza tym sauna w domu to wybór bardziej higieniczny, pozwalający na więcej intymności podczas korzystania. Coraz rzadziej sauna w domu kojarzy się z ogromnym luksusem tylko dla bogatych.

Montaż saun

Współcześnie sauna domowa to rozwiązanie praktycznie dla każdego właściciela domu wolnostojącego. Wartość jej montaż zaplanować i jeszcze na etapie budowy domu i stworzyć oddzielne pomieszczenie z odpowiednią infrastrukturą. Do pomieszczenia przeznaczonego na saunę musi być bowiem przyłączona zimna woda i odpływ. Dlatego właśnie sauną można zorganizować, w którejś z już dostępnych łazienek. Poza tym ważny jest również odpowiedni sposób wentylacji. Na dłuższą metę może nie sprawdzić się po prostu otwieranie drzwi po to, aby powietrze uciekło po korzystaniu z sauny. Warto zatem skonsultować się z firmą zajmującą się montażem saun, poprosić o wstępną wycenę oraz ustalić, czy w danym budynku montaż sauny jest możliwy.

Ile kosztuje montaż saun?

Montaż sauny w domu nie jest wydatkiem horrendalnie wysokim. Warto o tym pamiętać, a saunę planować i jeszcze na etapie budowy domu. Wtedy to zorganizowanie domowej z sauny najniższym kosztem może wynieść nawet mniej niż 10000 zł. Oczywiście można zdecydować się też najdroższe rozwiązanie i bardziej luksusową saunę. Wszystko zależy od możliwości finansowych oraz pomysłu na to miejsce w domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw