Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić ciepłą kołdrę zimową?

Jeśli sen ma zapewniać regenerację, musi być przede wszystkim bezpieczny i komfortowy. Zimą trzeba zabezpieczyć się przed zmarznięciem. Wychłodzenie organizmu nie tylko powoduje wybudzanie, ale może tez osłabiać odporność. Skuteczną ochroną przed chłodem będzie właściwie dobrana kołdra zimowa.

Dlaczego warto postawić na zimową kołdrę?

Jak dbać o swoje zdrowie zimą? O ile większość osób pamięta o cieplejszym ubieraniu się, o tyle powszechnym problemem jest zbyt wysoka temperatura w mieszkaniu. Ta jest niebezpieczna z kilku powodów: przede wszystkim jednak powoduje, że powietrze jest suche i podrażnia drogi oddechowe. Suche, osłabione błony śluzowe gardła są bardziej podatne na rozwój infekcji. Dlatego lekarze zalecają, by temperatura w domu nie przekraczała 23 stopni, a w sypialni nie była wyższa niż 20 stopni. Za temperaturę odpowiednią do spania uznaje się okolice 17-19 stopni.W takiej temperaturze trzeba jednak zadbać o właściwą pościel, która ochroni organizm przed wychłodzeniem. Dlatego kiedy dni stają się chłodniejsze, trzeba wymienić lekką kołdrę na kołdrę zimową.

Kołdry zimowe dostępne na rynku

W sklepach dostępne są różnego rodzaju kołdry zimowe. Te różnią się wielkością, grubością, a przede wszystkim materiałem wykonania. Podstawowy podział to kołdry zimowe naturalne oraz syntetyczne.Wśród przykryć naturalnych wyróżnia się kołdry z wełny – bardzo ciepłe, ale dość ciężkie i wymagające profesjonalnego czyszczenia – oraz kołdry puchowe – ciepłe, wygodne, jednak nie nadające się dla alergików, ponieważ sprzyjające namnażaniu się roztoczy.Inna opcja to kołdry zimowe z materiałów syntetycznych. Te są antyalergiczne, lekkie, łatwe w utrzymaniu, ponieważ większość z nich można bez problemu przeprać w domowej pralce.

Zimowa kołdra: naturalna czy syntetyczna?

Jaką kołdrę na zimę wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Niektórzy wolą cięższe, ale zapewniające doskonałą izolację cieplną naturalne materiały i godzą się z ich wymagającą pielęgnacją.Większość osób stawia jednak na wygodne, łatwe w czyszczeniu i przede wszystkim antyalergiczne kołdry zimowe syntetyczne. Jedne i drugie występują w wielu rozmiarach, więc łatwo można dopasować je do swoich wymagań.

Kołdry zimowe znajdziesz w ofercie Vege Home