Skip to content Skip to footer

Narzuty na łóżka – funkcjonalne i dekoracyjne

To wyjątkowy luksus posiadać osobną sypialnię, gdzie można w spokoju zregenerować się po całym dniu. Jest to także miejsce, gdzie przykłada się wagę do funkcjonalności i dekoracyjności poszczególnych elementów wystroju – nie tylko mebli, ale również innych dodatków, jakimi są między innymi narzuty na łóżka.

Właściwy materiał to podstawa

Istotną kwestią dotyczącą nakryć jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Zwraca się uwagę na takie kwestie jak wytrzymałość oraz łatwość utrzymania w czystości, ale nie mniej ważne jest, aby tkanina nie gniotła się i zawsze dobrze układała. Powinna być również przyjemna w dotyku.

Narzuty na łóżka mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Niezwykle funkcjonalne są między innymi te wykonane z poliestru – są lekkie i łatwe w pielęgnacji, a także nie gniotą się i zawsze dobrze prezentują. Mogą być także wykonane z bawełny, satyny, akrylu, wełny czy welwetu. Jeśli służą tylko do okrycia łóżka, to zdecydowanie można postawić na tańszy i funkcjonalny zamiennik z poliestru czy akrylu.

Narzuta ma łóżko skrojona idealnie

Narzuty na łóżka dostępne są w bardzo różnych rozmiarach, dzięki czemu zawsze można dopasować je idealnie do swoich potrzeb. Przede wszystkim należy jednak zdecydować o jej wielkości, ponieważ narzutę można ułożyć w dowolny sposób i może nie tylko okrywać same łóżko, ale również sięgać aż do samej podłogi.

Zanim więc dokonamy zakupy wymarzonej narzuty, to należy dokładnie zmierzyć łóżko i dopiero wtedy zdecydować, jaka długość będzie dla nas najbardziej satysfakcjonująca. Długa jak i krótsza kapa ma swoje zalety, ale ostatecznie zazwyczaj i tak decydują kwestie estetyczne.

Funkcjonalna i dekoracyjna

Nakrycia na łóżko powinny być wygodne w użytkowaniu, ale dużą wagę przykłada się do ich walorów estetycznych. Powinny więc komponować się kolorystycznie i stylistycznie z pozostałymi elementami wystroju. Szeroki wybór tego rodzaju produktów powala na dopasowanie ich do każdego stylu.

Dostępne są zarówno jednolite kapy na łóżka, jak i wzorzyste. Mogą być zupełnie gładkie lub mieć pikowaną fakturę. Duża część z nich może także posiadać dodatkowe zdobienia, np. frędzle czy pompony – wszystko zależy od naszych preferencji i klimatu, jaki zamierzamy w sypialni osiągnąć.

Narzuty na łóżka dostępne są w ofercie vegehome.pl.