Skip to content Skip to footer

Must have każdego plażowicza

Zima to dobry czas na to, aby wybrać się na wakacje do ciepłych krajów w korzystnej cenie. Oferty biur podróży kuszą ciekawymi promocjami z każdej strony, dlatego można pomyśleć o małym odpoczynku, gdy za naszymi oknami widoczny jest jeszcze śnieg. Co zabrać ze sobą na wakacje zimą i latem? Na co zwrócić uwagę podczas pakowania? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w naszym dzisiejszym poradniku.

MUST HAVE KAŻDEGO PLAŻOWICZA

Oczywiście to, co zabierzemy, jest zależne od tego, dokąd dokładnie się wybieramy, jednak podczas podróży do ciepłych krajów, warto mieć przy sobie kilka niezbędnych rzeczy, które opisujemy poniżej.

Po pierwsze: ręczniki

Chociaż wiele hoteli i pensjonatów zapewnia ręczniki w pokojach, czy apartamentach, warto pamiętać, że musimy coś zabrać ze sobą na plażę, czy na basen. Dobrym pomysłem z pewnością będę zatem ręczniki mikrofibra, które świetnie chłoną wodą i co najważniejsze nie zatrzymują wilgoci. Ręczniki mikrofibra są też małe, co stanowi duży atut podczas pakowania walizki.

Bardzo często takie ręczniki reklamowe producent udostępnia bezpłatnie w ośrodkach SPA, jednak warto się przygotować na każdą ewentualność.

Po drugie: klapki pod prysznic

Nawet w najdroższym hotelu, czy basenie należy dbać szczególnie o higienę stóp, w tym celu niezbędne będą plastikowe lub gumowe klapki, które można swobodnie przemyć pod wodą.

Po trzecie: kosmetyki

Wśród kosmetyków z pewnością najważniejsze będą filtry ochronne. Co prawda, możemy je zakupić również na miejscu, jednak nie zawsze mamy sklep z takim wyposażeniem obok miejsca, w którym się zatrzymujemy.

Dodatkowo dobrze jest w swym zestawie mieć również balsam lub żel na poparzenia, który ukoi, gdy za mocno przypiecze słońce.

Po czwarte: czapka/kapelusz

Czapka z daszkiem, kapelusz, czy inne letnie okrycie głowy jest niezbędne, gdy zamierzamy spędzać czas w słońcu. Należy chronić głowę przed upałami!

Ręczniki reklamowe producenta hotelu, klapki, żele pod prysznic, szampony oraz wiele innych, często udostępniają ośrodki, do których się wybieramy. Jednak przeważnie są to małe ilości, dlatego zawsze warto zabrać ze sobą swój zestaw.

Najważniejsze jest również to, aby zabrać leki, które na co dzień musimy przyjmować. Nie w każdym kraju dane tabletki będą przepisywane bez recepty.

Istnieje wielu blogerów, którzy szczegółowo poruszają temat podróży, dlatego śmiało, można korzystać z ich porad.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/produkty/reczniki-z-mikrofibry/