Skip to content Skip to footer

Dla kogo są zasłony żakardowe?

Oryginalne zasłony żakardowe prezentują się naprawdę bardzo okazale, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Żakard to tkanina o dość zawiłym splocie, która charakteryzuje się ozdobnymi wzorami. Ten niesamowity materiał może być wykonany z różnobarwnej przędzy.

Dla kogo jest żakard?

Nowoczesne zasłony żakardowe to doskonała propozycja dla tych osób, które są miłośnikami klasyki. Żakard jest bardzo wytrzymały i niesłychanie trwały, dlatego też idealnie odnajdzie się w stylu klasycznym. Bogate wzornictwo sprawia, że każdy może odnaleźć zasłony, które w 100% zaspokoją jego indywidualne oczekiwania.

Na półkach sklepowych dostępne są oryginalne zasłony o mniej lub bardziej gęstym splocie specjalnych nici poliestrowych. Godne uwagi są przede wszystkim te tkaniny, które zawierają dodatki bawełny. Największą zaletą zasłon tego typu jest to, że bardzo dobrze przepuszczają one światło i co najważniejsze, są doskonałą barierą dla wścibskich sąsiadów.

Jakie największe zalety?

Żakardowe zasłony mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Doskonale sprawdzą się one nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w stylowych biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Dla wielu osób największą zaletą jest nie tylko bardzo szeroki wybór różnorodnych wzorów i splotów, ale również bardzo atrakcyjna cena zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne zasłony dostępne na rynku.

Warto wspomnieć także i o tym, że pranie żakardowych zasłon jest bardzo proste. Aby wyprać żakard bez żadnego większego problemu można skorzystać z pomocy zwykłej pralki. Pamiętać należy jedynie o tym, aby ustawić pralkę na niskie temperatury i bardzo lekkie odwirowanie. Do zalet zasłon żakardowych należy zaliczyć również to, że nie ma potrzeby ich prasowania. Wilgotne zasłony zawieszone na oknie samodzielnie się wyprostują i prezentować będą się bardzo okazale.

Ich jedyną wadą jest tak naprawdę dużą podatność na kurz, dlatego też warto prać je systematycznie. W chwili obecnej jest to najlepsza alternatywa dla zasłon wykonanych w woalu i modnej organtyny. Żakard zawsze będzie w modzie, dlatego też nie ma obaw, że za jakiś czas trzeba będzie zmienić stare zasłony na nowe.

Zasłony żakardowe znaleźć można w ofercie spokko.pl