Skip to content Skip to footer

Jak zdezynfekować dom, przedszkole czy gabinet kosmetyczny?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dezynfekcja w obecnych czasach jest bardzo ważna. To dzięki niej jesteśmy w stanie ograniczyć ilość bakterii, wirusów i drożdży. Jak dezynfekować pomieszczenia, w których często przebywamy, by pozbyć się zarazków i bakterii?

Dezynfekcja w domu

Dezynfekcja mieszkania, zwłaszcza po przebytej przez członków rodziny chorobie, jest niezmiernie ważna. Jest wiele sposobów, które pomagają pozbyć się bakterii z mieszkania.

Wykorzystując domowe sposoby można zrobić środek do dezynfekcji samodzielnie. Chcąc stworzyć domowy płyn do dezynfekcji należy wykorzystać 300 ml alkoholu o wysokim stężeniu, 300 ml octu kuchennego, 150 ml wody oraz kilka kropli olejku zapachowego. Taki środek jest idealny, by zdezynfekować nim klamki, blaty szafek czy łazienkę.

Ważna jest również dezynfekcja podłóg, którą można wykonać spryskując powierzchnię, a następnie myjąc ją mopem.

Dezynfekcja powierzchni publicznych

W siłowniach, gabinetach kosmetycznych czy przedszkolach dezynfekcja jest niezmiernie ważna, gdyż codziennie przebywa tam wiele osób.

Maszyna do ozonowania to jedna z propozycji, która pozwala na oczyszczenie powierzchni wspólnych z wirusów i bakterii. Usuwa alergeny, roztocza, zarodniki grzybów oraz wirusy. Warto pamiętać, że nie tylko przy użyciu maszyny ozonującej można zdezynfekować pomieszczenie. Warto również użyć myjek parowych. Dezynfekcja podłóg, łazienek czy blatów szafek będzie dużo łatwiejsza i skuteczniejsza.

Myjka parowa wytwarza parę o temperaturze 155 º C. Można używać jej zarówno z wykorzystaniem środków chemicznych, jak i dezynfekować wyłącznie wodą. Dezynfekcja podłóg, łazienek czy innych powierzchni będzie sprawnie przebiegała przy użyciu niewielkich, ręcznych myjek parowych.

Dezynfekcja mieszkań oraz powierzchni publicznych jest wyjątkowo ważna w ostatnim czasie. Można używać środków wykonanych samodzielnie lub środków specjalistycznych. Ważne, by dezynfekcję wykonywać regularnie. Jest to sposób na zachowanie czystości, która jest niezmiernie ważna w dzisiejszych czasach.