Skip to content Skip to footer

Manometr do gazu

Manometry do gazu są to urządzenia przeznaczone do pomiaru ciśnienia w różnego typu instalacjach. Znacząco mogą one pomóc w określeniu stanu sprawności układów instalacyjnych różnych rodzajów. Łatwość w obsłudze, a także brak skomplikowanych mechanizmów spowoduje to, że znajdziemy w nich szerokie zastosowanie nie tylko u specjalistów, lecz także w domowym zaciszu.

Zastosowanie manometrów do gazu

Manometry stosuje się do pomiaru ciśnienia gazów oraz cieczy. Takie sprzęty miernicze stanowić będą wyposażenie fachowców w wielu branżach przemysłu, m.in. w ciepłowniczym, hydraulicznym, gazowniczym, wodociągowym, spożywczym, kanalizacyjnym czy medycznym.

Manometry służą do określenia ciśnienia wewnętrznego, co pozwala porównywać je z ciśnieniem atmosferycznym, a także pozwala na określenie zachodzącej różnicy między nimi. Manometry do gazu stosowane są do pomiarów ciśnieniu gazu, znajdującego się np. w linii transportowej, zbiornikach lub butlach gazowych.

Rodzaje manometrów

Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów manometrów, które standardowo różnią się między sobą budową, przeznaczeniem lub dokładnością we wskazywaniu danych. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy manometry standardowe, puszkowe czy z separatorami membranowymi. Rzadziej spotykanie manometry to: tłokowe, elektryczne, hydrostatyczne lub dzwonowe.

Manometr standardowy jest to tzw. manometr z rurką Bourdona. Warto wspomnieć, że oprócz wymienionej rurki w skład budowy będą wchodzić także obudowy, tarcze, a także różne części pomiarowe. Manometry gazowe służą do pomiaru gazu oraz cieczy, natomiast puszkowe odnajdują zastosowanie w pomiarach mediów gazowych, suchych oraz gazów cechujących się małą siłą. Urządzenie to posiada dwa złączone ze sobą membrany. Tego typu manometry używa się w technologiach medycznych, a także próżniowych. Trzeci często spotykany rodzaj manometru do gazu, to manometr wyposażony w separator membranowy. Budowa takich urządzeń może uchronić pomiary przed negatywnym wpływem mierzonych substancji. Taka opcja pozwala zastosować go w wysokich temperaturach, a także w czasie, gdy trzeba zachować odpowiednią sterylność instalacji. Manometry są w różnych przedziałach cenowych i często cena zależy od producenta.

Manometry do gazu dostępne są w oferciepascalpolska.pl.