Skip to content Skip to footer

Jakie są najpopularniejsze rodzaje lamp industrialnych?

Osoby, które nie mają żadnego ciekawego pomysłu na urządzenie swojego mieszkania albo biura, powinny jak najszybciej sprawdzić co ma do zaoferowania oświetlenie industrialne. Do wyboru jest bardzo wiele oryginalnych lamp wiszących, stojących i niepowtarzalnych reflektorów w stylu industrialnym, które są w stanie odmienić oblicze każdego pomieszczenia.

Jakie lampy są w modzie?

W ostatnim czasie królują lampy industrialne w kształcie odwróconej metalowej misy. Godne polecenia są przede wszystkim lampy wykonane ze sztucznie postarzanego materiału. Lampy tego typu mogą mieć nierówną fakturę albo wgniecenia, które do złudzenia imitują zniszczenia wynikające z codziennego użytkowania. Bardzo ładnie prezentują się również duże i nagie żarówki, które doskonale wpisują się w styl industrialny. Nie można zapominać także o dużych żarówkach, które umieszczone są w klatce z drutu.

Boom na metalowe lampy

Stalowa i lekko pordzewiała lampa industrialna doskonale odnajdzie się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w nowoczesnych biurach. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą stworzyć dość surowy klimat. Godne uwagi są przede wszystkim lampy naturalnie stalowe, które nie posiadają żadnego dodatkowego malowania. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że olbrzymią rolę odgrywa kształt samych lamp. Od kilku sezonów rekordy sprzedaży biją lampy w kształcie kuli, które doskonale pasują do kulistych ozdób. Jeżeli chodzi o lampy wiszące industrialne, to pamiętać należy o tym, że powinny one znajdować się na tle ściany. Dekoracyjne źródła światła muszą zawsze się wyróżniać.

Oświetlenie industrialne z drewna

Oryginalna lampa industrialna może być oczywiście wykonana w całości z drewna. Ładnie prezentuje się również połączenie drewna tekowego i stali nierdzewnej. Lampy drewniane idealnie pasować będą przede wszystkim do mniej surowych pomieszczeń. Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele ciekawych lamp, które doskonale pasują do stylu przemysłowego i loftowego. Lampy z naturalnych materiałów oparte są na popularnych żarówkach LED, które są nie tylko bardzo oszczędne, ale również niesłychanie wydajne. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też lampy industrialne przyjmują coraz odważniejsze i bardziej kreatywne kształty.