Skip to content Skip to footer

Użyteczność mopów do sprzątania

Jak uzyskać czyste podłogi przy jak najmniejszym wysiłku? Przy odrobinie sprytu czyszczenie podłóg wcale nie musi być męczące, wręcz przeciwnie, może okazać się całkiem ciekawym i przyjemnym zajęciem. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który pomoże nam wygrać walkę z trudną do czyszczenia powierzchnią.

Funkcjonalność mopów płaskich.

Szeroki asortyment mopów pozwala na wybranie odpowiedniego sprzętu do swoich oczekiwań i potrzeb. Nadal dużym uznaniem cieszą się uniwersalne mopy do sprzątania, o prostej konstrukcji, która zapewnia tanie i łatwe użytkowanie. Na uwagę zasługują mopy płaskie, które ze względu na kształt końcówki pozwalają na szybkie i dokładne wymycie zarówno podłogi drewnianej jak i terakoty. Dodatkowo, obrotowa końcówka w niektórych modelach pozwala na łatwe manewrowanie między meblami i ułatwia umycie trudno dostępnych i ciasnych miejsc. Na rynku możemy spotkać zarówno mopy płaskie o bardzo prostym stelażu, jak i nieco bardziej zmodernizowane. Bardziej wygodną opcją jest wybranie mopa z dołączonym wiadrem, posiadającym specjalny koszyczek do odciskania wody z końcówki mopa. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy niepotrzebnie się schylać i brudzić rąk. Dodatkowo, opcja zginania końcówki stelaża za pomocą przycisku ułatwi nam proces płukania mopa.

Wygoda użytkowania.

Asortyment mopów płaskich jest mocno zróżnicowany. Znaleźć można zarówno bardzo proste modele, bez żadnych udogodnień, a także bardziej zaawansowane pod względem budowy i funkcji, np. z wmontowanym pojemnikiem na płyn czyszczący i spryskiwaczem. Dzięki temu nie trzeba obawiać się nawet o wymianę wody w wiadrze, ponieważ nie jest ona potrzebna.

Sprzątanie jeszcze przyjemniejsze.

Okazuje się jednak, że asortyment na tym się nie kończy. Istnieją także mopy profesjonalne, o znacznie większej skuteczności, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest mop parowy, który choć z wyglądu bardzo przypomina tradycyjnego mopa, to wcale nie jest już sprzętem ręcznym ze względu na zasilanie elektryczne. Pomimo, że jest to urządzenie dużo droższe, to cechuje się znacznie większym spektrum działania niż inne mopy do sprzątania. Wytwarzana gorąca para usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale także ma działanie bakteriobójcze.

Mopy profesjonalne, z racji na większe możliwości zastosowania i lepszą skuteczność działania, mogą okazać się dla wielu bezkonkurencyjne wobec tradycyjnych mopów.