Skip to content Skip to footer

Zadbaj o dziecko i jego postawę

Dzieci i młodzież dość sporo czasu spędzają dzisiaj w pozycji siedzącej. Odrabiają sporo lekcji, uczą się i – według wielu niestety – wybierają też rozrywkę na siedząco, przy komputerze. to wszystko pociąga za sobą konieczność zapewnienia młodemu człowiekowi wygody podczas godzin spędzonych na siedząco.

Kup nie tylko właściwe biurko, ale i wygodny fotel do biurka

Dzieci i nastolatkowie do pewnego momentu rosną dość szybko, co skutkuje potrzebą zmiany niektórych mebli – również biurka. Zmieniając jednak biurko na odpowiednio większe, trzeba pamiętać, że dotychczasowy fotel obrotowy do komputera może okazać się już niezdatny do użytku – nie będzie pasował gabarytowo.

Trzeba więc kupić nowy fotel obracany, Na zakupy warto wybrać się z dzieckiem, aby – podobnie, jak w przypadku ubrań – dopasować kupowany mebel do jego wzrostu i postury.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, czy dany fotel obrotowy do komputera można np. podwyższyć i dopasować oparcie i podłokietniki do potrzeb użytkownika. Dzięki temu może on służyć dziecku lub nastolatkowi przez następnych kilka lat.

Kupuj z głową

Kupując wygodny fotel do biurka dla dziecka lub nastolatka, w pierwszej kolejności trzeba zwracać uwagę na jego odpowiednie parametry i wyprofilowanie. Dzięki temu, użytkownik nie będzie nabierał złych nawyków podczas siedzenia – np. nie będzie się garbił. Jest to o tyle istotne, że będąc w trakcie czasem dość wzmożonego wzrostu, młody człowiek może nabawić się przez niewłaściwy i niewygodny dla niego fotel różnych wad postawy. Żaden rodzic przecież tego nie chce.

Wybierając więc fotel obracany do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, na jego wygląd zwracamy uwagę dopiero w drugiej kolejności.

Na szczęście możemy dziś liczyć na dość spory wybór modeli foteli obrotowych do biurka. To daje nam możliwość znalezienia fotela jednocześnie wygodnego i pasującego do konkretnego wnętrza.

Wygoda przy pracy to nie luksus

Warto wpajać młodym ludziom, że wygoda podczas pracy to coś normalnego, a nie oznaka przesadnego luksusu, czy nieuzasadnionych grymasów. Wygoda przy pracy to dłuższe zdrowie, a często i lepsza wydajność naszej pracy.