Skip to content Skip to footer

Wybór mebli

Zanim zakupimy mebel do naszego ogrodu powinniśmy przyjrzeć się kilku bardzo ważnym punktom, które sprawią, że nasz wybór będzie nam służył przez kilka dobrych lat. Źle dobrany stolik pod względem funkcjonalności, przeznaczenia lub materiału może być dla nas niemiłą niespodzianką podczas codziennej eksploatacji, gdyż nie każdy stolik może pełnić każdą funkcję w naszym ogrodzie. W artykule postaram się przedstawić kilka punktów, których analiza może przynieść pożądany efekt, którym jest wybór odpowiedniego stolika do naszego ogrodu.

STOŁY OGRODOWE METALOWE i STOŁY OGRODOWE PLASTIKOWE – MIEJSCE UŻYTKOWANIA

Trzeba się bardzo dobrze zastanowić, gdzie będzie znajdował się zakupiony przez nas stolik, gdzie chcemy ustawić nowe meble ogrodowe. Ważnym punktem naszych rozważań powinno być to, czy będą one stać na trawie, czy może na twardych, „surowych” kamiennych płytach, czy będą cały sezon stały pod gołym niebem narażone na warunki atmosferyczne czy może pod bezpiecznym zadaszeniem. Przemyślmy także jak dużą przestrzeń naszego ogrodu mogą zająć nasze meble ogrodowe – nierozsądny będzie zakup ogromnego stołu na niewielki taras, gdyż będzie kompletnie niefunkcjonalny i będzie się „kłócił’ z otoczeniem.Jeśli potrzebujemy stołu, który nie wymaga dodatkowej impregnacji oraz dbania o to by nie znajdował się w wilgotnych miejscach powinniśmy zdecydować się na stoliki plastikowe. Jeśli oczekujemy bardzo solidnego stolika, który dodatkowo jest piękną ozdobą naszego ogrodu, lepszym wyborem będą stoliki metalowe.

STOŁY OGRODOWE METALOWE i STOŁY OGRODOWE PLASTIKOWE – FUNKCJA

Przy zakupie wszelkiego rodzaju mebli ogrodowych warto również podjąć wewnętrzną dyskusję na temat tego do czego będą nam one służyć: Jeśli potrzebujesz wielkiego stołu do grillowania z tuzinem znajomych, warto zdecydować się na stół metolowy, który dzięki solidnej konstrukcji wytrzyma trudy spotkania oraz dzięki swojej odporności na zabrudzenia, będzie bardzo łatwy w doprowadzeniu do pierwotnej czystości. Wszystko zależy od tego do czego będziesz chciał tego stolika użyć, dlatego bardzo ważne jest aby to dobrze przeanalizować, gdyż stoliki metalowe lepiej nadadzą się do różnego typu przyjęć, a stoliki plastikowe z pewnością lepiej nadadzą się do codziennego użytkowania z powodu swojej niewielkiej wagi oraz mobilności.