Skip to content Skip to footer

Czym różnią się skrzynie plastikowe spożywcze i przemysłowe?

W branży transportowej i magazynowej wykorzystywane są nie tylko skrzynie spożywcze, ale również niezawodne skrzynie przemysłowe. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym tak naprawdę różnią się najpopularniejsze rodzaje skrzyń plastikowych dostępne na rynku.

Czym charakteryzują się nowoczesne skrzynie spożywcze?

Skrzynie spożywcze wykonane są w całości z bezpiecznych i atestowanych materiałów, dlatego też nadają się do transportowania i przechowywania żywności. Skrzynie plastikowe duże bardzo często można spotkać w piekarniach, gdzie służą oczywiście do przewozu pieczywa. Plastikowe skrzynie spotkać można również w masarniach, gdzie składowane są z kolei różnorodne wyroby mięsne. Skrzynie z plastiku wbrew pozorom doskonale radzą sobie również z przechowywaniem owoców i warzyw.

Czym wyróżniają się skrzynie przemysłowe?

Skrzynie przemysłowe, to nic innego jak plastikowe skrzyniopalety, które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami. Skrzynie tego typu są idealne do dystrybucji bardzo ciężkich materiałów. Skrzynie plastikowe duże muszą być nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również odporne na niskie i wysokie temperatury. Znakami charakterystycznymi jest także stosunkowo niewielka masa własna w stosunku do ładowności samych skrzyń. Nowoczesne skrzynie plastikowe bardzo często dostosowane są do pracy z wózkami widłowymi. Ładowność skrzyń waha się od 300 do nawet 600 kg. Producenci oferują nie tylko skrzynie na tradycyjnych stopach, ale również specjalne skrzynie na płozach albo wytrzymałych kołach.

Moda na skrzynie składane wykonane z tworzyw sztucznych

W branży transportowej bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się skrzynie składane, które zaprojektowane są w taki sposób, aby bez problemu można je było sztaplować. W ten prosty sposób można zaoszczędzić sporo cennego miejsce. Firmy coraz częściej dążą do tego, aby jak najbardziej zredukować koszty związane z logistyką, dlatego też skrzynie składane z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Wybierając skrzynie składane z plastiku warto upewnić się, czy są one kompatybilne z popularnymi paletami euro, czy też z tradycyjnymi pojemnikami euro. Eleganckie skrzynie plastikowe bez problemu można wykorzystać także do ekspozycji przy sprzedaży różnorodnych produktów.