Skip to content Skip to footer

Skład węgla

Wielu ludzi nie potrafi pracować dla kogoś i jest stworzonych do bycia szefem, dlatego dobrym rozwiązaniem jest otworzenie własnego biznesu jakim może być, np. skład węgla. Działalność taka jest zawsze pożądanym miejscem, ponieważ miliony ludzi ogrzewa swoje gospodarstwa domowe węglem lub drewnem od wielu lat.

Jak otworzyć skład węgla?

Najważniejszym krokiem w otwarciu składu węgla jest znalezienie odpowiedniego placu, który musi być poddany oględzinom przez przedstawicieli Urzędu Gminy. Urzędnik po wizycie na placu wystawia opinię oraz pozwolenie na umieszczenie na nim składu węgla. Grunt na placu musi spełniać zasady BHP oraz być utwardzony. Jeżeli chcemy otworzyć skład, ale nie mamy na to odpowiednich środków finansowych, wówczas można ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ważne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej w urzędzie. Zanim zabierzmy się za otwarcie składu węgla trzeba przeprowadzić rozpoznanie na rynku wśród konkurencji oraz potrzeb potencjalnych klientów. Trzeba także przeanalizować swoją sytuację materialną oraz to czy wystarczy nam środków na zareklamowanie swojego biznesu.

Co sprzedawać w składzie węgla

Jak sama nazwa wskazuje w składzie węgla sprzedawany jest węgiel w różnych odmianach, np. kamienny lub brunatny oraz koks i miał. W składzie kupić można drewno na rozpałkę oraz brykiet z trocin czy podpałkę. W obecnych czasach dużą popularnością cieszy się ekogroszek oraz pellet, które są opałami ekologicznymi. Najczęściej opał sprzedawany jest luzem lub w workach, a także na metry jak to bywa w przypadku drewna. Należy pamiętać, że im większy wybór towarów tym więcej potencjalnych klientów.

Jak się reklamować?

Najczęściej różnego rodzaju firmy usługowe reklamują się w internecie oraz w prasie regionalnej, a także lokalnym radiu lub telewizji. Kolejnymi sposobami na reklamę jest rozwieszanie plakatów w widocznych i przeznaczonych do tego miejscach oraz rozdawanie ulotek. Najlepszą reklamą jest rekomendacja oraz opinia klientów, którzy dotychczas skorzystali z usług danego przedsiębiorstwa, ale najpierw trzeba takich klientów pozyskać. Reklama nie pomoże jeśli sprzedawane towary będą miały kiepską jakość, a ich cena nie będzie adekwatna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.