Skip to content Skip to footer

Oświetlenie industrialne – ciekawy element wnętrza

W ostatnich latach bardzo rozwinął się nurt w budownictwie, w którym stawia się na pomieszczenia z wysokim sufitem i dużą powierzchnią. Styl, o którym mowa to industrializm. Charakteryzuje się on prostotą kształtów, materiałów i określoną kolorystyką. Okazuje się, że w tym stylu ważne jest także odpowiednie oświetlenie wnętrza, a do tego najlepiej wybrać żyrandol industrialny.

Oświetlenie industrialne – najważniejsze cechy

Zazwyczaj są to lampy wykonane ze szkła, metalu, betonu lub surowego drewna. Bardzo często wykorzystuje się do ich konstrukcji takie surowce jak: miedź czy zwykły drut. Coraz modniejsze stają się żyrandole industrialne z gołymi żarówkami lub wiszące na białych, lub czarnych, długich kablach. Wiele z tych lamp składa się z kilku lub kilkunastu żarówek, co wygląda naprawdę ciekawie.

Gdzie kupimy żyrandole industrialne?

Zasadniczo tego typu oświetlenie znajdziemy w wielu miejscach, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, a nawet można kupić je z drugiej ręki. Ich cena może miło zaskoczyć przyszłych nabywców. Okazuje się, że mimo swojego ciekawego wyglądu, nie są one wcale takie drogie. Można śmiało powiedzieć, że wiele lamp w stylu industrialnym jest w przystępnej cenie, co również wpływa na ich popularność.

Czy żyrandol industrialny pasuje do każdego pomieszczenia?

Przeważnie jest tak, że oświetlenie industrialne pasuje do naprawdę wielu wnętrz. Bardzo ładnie komponuje się w kuchniach, loftach, wysokich sypialniach i salonach. Nadaje tym pomieszczeniom niesamowity klimat, właśnie ze względu na swój minimalistyczny charakter.

Żyrandole industrialne są wyjątkowe w swej prostocie i surowej formie. Trzeba przyznać, że potrafią zachwycić swym wyglądem, a przecież zbudowane są ze zwykłych materiałów. Coraz więcej osób szuka do swojego domu właśnie lamp w stylu industrialnym. Jedni ulegają modzie, inni fascynują się nurtem industrialnym. Warto wspomnieć, że niepowtarzalny wygląd mają żyrandole industrialne przemysłowe. Większość oświetlenia tego typu to lampy wiszące, dużej wielkości, optycznie zmniejszające pomieszczenie, w którym się znajdują. Ich głównym zadaniem jest to, żeby w danym pokoju nie zabrakło odpowiedniej ilości światła. Poza tym mają współgrać z resztą wyposażenia.