Skip to content Skip to footer

Wykładziny naturalne – najbardziej korzystne rozwiązania dla alergików

Urządzając modne pomieszczenia, wiele osób zastanawia się nad umieszczeniem w nich wykładzin podłogowych. Takie elementy mogą znacząco wpływać na komfort użytkowników. Wykonane z różnych tworzyw chronią przed poślizgnięciami, izolują od zimnej podłogi i stanowią miłą w dotyku warstwę. Osoby borykające się z alergiami często rezygnują z takich rozwiązań. Warto jednak wiedzieć, że wykładziny naturalne to szeroki wybór propozycji korzystnych dla alergików. Co warto o nich wiedzieć?

Rodzaje naturalnych wykładzin antyalergicznych

Najbardziej popularne wykładziny antyalergiczne to te z linoleum, korka i wełny. Oprócz nich odnaleźć można produkty z wielu organicznych włókien roślinnych. Pojawiają się tu elementy sizalowe, wykonane z kokosa, trawy morskiej, bambusa, bawełny lub lnu. Poszczególnie rodzaje różnią się posiadanymi właściwościami. Ze względu na to będą korzystnymi rozwiązaniami w odmiennych sytuacjach. Jak dopasować je do zapotrzebowania?

Właściwości wykładzin naturalnych

Linoleum jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych materiałów ze względu na swoje właściwości bakteriostatyczne. Właśnie dlatego jest często umieszczane w placówkach publicznych, takich jak szpitale. Materiał ten powstaje z połączenia naturalnych żywic, oleju lnianego, mączki drzewnej i wapienia. To wyjątkowo trwałe, a zarazem miękkie i elastyczne warstwy, które mogą sprawdzić się w wielu sytuacjach. Warto wziąć pod uwagę również ich właściwości antypoślizgowe.

Wykładzina antyalergiczna z korka będzie wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem w pokojach dziecięcych. Ta miękka warstwa na podłodze będzie wyjątkowo ciepła w dotyku i zapewni przyjazną przestrzeń do zabawy. Warto pamiętać o tym, że nie chłonie brudu i jest odporna na zaplamienie. Ponadto zapewnia dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu odgłosy biegających i bawiących się kilkulatków nie będą uciążliwe dla sąsiadów.

Wykładzina antyalergiczna wełniana i surowce roślinne

Wełniane wykładziny naturalne to doskonałe rozwiązanie do salonów i sypialni. Warto wiedzieć o tym, że regulują poziom wilgotności powietrza. Są również odporne na odgniecenia. Wykładziny antyalergiczne z materiałów roślinnych to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Z pewnością zachwycą walorami estetycznymi i funkcjonalnością.