Skip to content Skip to footer

Materace piankowe wysokoelastyczne i ich główne właściwości

Czy materace wysokoelastyczne z wypełnieniem piankowym to dobry wybór? Komu są one polecane i czy u wszystkich sprawdzą się tak samo? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, trzeba spojrzeć sobie na podstawowe cechy produktu. Jakimi właściwościami odznaczają się piankowe materace i w czym mogą okazać się lepsze od tych sprężynowych lub lateksowych?

Wysokoelastyczna pianka = nowoczesny wkład

Rozwój technologii związanej z produkcją poliuretanu pozwolił na stworzenie jednego z nowocześniejszych wkładów do materaców do spania. Pomimo tego, że dalej można je uznać za pewną nowość czy nawet innowację na rynku, wbrew pozorom są one całkiem łatwe w produkcji, a to z kolei sprawia, że materace wysokoelastyczne tworzą zróżnicowaną grupę produktów.

Wypełnienia piankowe można dowolnie ciąć, obrabiać i dopasowywać do ustalonych wcześniej koncepcji. Dzięki temu właśnie producenci materaców piankowych są w stanie przygotować je w nieskończonej ilości wariantów. Każdy materac staje się zupełnie innym i niezależnym produktem

Dużo możliwości = idealne zgranie z potrzebami

Bezproblemowy proces produkcji doprowadza natomiast do tego, że każdy, kto chce zaopatrzyć się w nowe materace wysokooelastyczne, może znaleźć dla siebie ich idealny wariant. Materace piankowe można podzielić na kilka szczególnych grup produktów. Dzielą się one m.in. na materace kierowane do dzieci i młodzieży, materace dla osób starszych czy nawet tych zmagających się z większą nadwagą bądź otyłością.

Pianka bywa też odmianą specjalistycznego wypełnienia. Z tego względu używa się jej nawet w materacach leczniczych czy tych przeznaczonych do rehabilitacji.

Pełna kompatybilność z różnymi stelażami

Dla osób starszych i chorych ważne okaże się również to, że materace wysokoelastyczne na ogół znakomicie współdziałają z różnego typu stelażami. Pasują zarówno do stelaży klasycznych (manualnych), jak i tych elektrycznych. Mogą być też używane z bardziej specjalistycznymi stelażami przeciwodleżynowymi. Zawsze sprawdzają się przy tym tak samo dobrze, ponieważ ważą na tyle niewiele, że nie są nadmiernym obciążeniem dla stelaża.

Piankowy materac wysokoelastyczny to taki najbardziej uniwersalny wybór, który większości osób powinien przypaść do gustu. Warto go więc rozważyć.

Literówka w słowie kluczowym: „materace wykooelastyczne” zamieniłam na „materace wysokoelastyczne”.

Materace wykooelastyczne dostępne są w ofercie Vege Home.