Skip to content Skip to footer

Pora na przygodę!

Chcesz następny swój urlop spędzić w ciekawy, ale jednocześnie pełen prostoty sposób? Zastanów się nad wycieczką objazdową. Dowiedz się, jakie są zalety takiej formy podróżowania i czy zdecydować się na wynajem kampera, czy wyposażenie samochodu w zabudowę kempingową!

Wymarzona wyprawa

Wakacje spędzone w podróży kamperem mają wiele zalet. Mogą być zarówno lokalne, jak i zagraniczne, ostatecznie sami decydujemy o trasie, kierunku i miejscach postojów. Unikamy nie tylko pośredników, jak biura podróży, ale również konieczności podróżowania z dużymi grupami ludzi, czego nie można powiedzieć o locie samolotem i pobycie w hotelu.

Objazdowe wycieczki mogą być zaplanowane tak, by uczestnicy skupiali się głównie na wypoczynku na łonie natury, kiedy to kamper wystąpi w roli środka transportu oraz komfortowego namiotu. Można również w ten sposób zwiedzać, jeżdżąc od zabytku do zabytku, na przykład szlakiem Orlich Gniazd.

Odpowiedni pojazd

Są firmy oraz osoby prywatne, które wypożyczają kampery na kilkudniowe czy kilkutygodniowe wycieczki. Jeśli jest to dla ciebie jednorazowa przygoda, wynajęcie może być świetną opcją. Jednak w innym wypadku, masz do wyboru albo zakup gotowego kampera, albo zabudowy kempingowej.

Zabudowa kempingowa ma wiele zalet. Zainstalowanie jej w twoim samochodzie dostawczym jest tańsze od zakupu kampera, wymaga tylko przerejestrowania go na samochód osobowy, dostosowany do bezpiecznego przewozu ludzi. Dlatego taką przebudowę może wykonać jedynie firma posiadająca specjalne certyfikaty.

Wyposażenie wozu

Kolejną zaletą przeróbki własnego samochodu na kamper jest to, że zabudowa kempingowa jest w całości wybierana przez ciebie, a więc dostosowana do twoich indywidualnych potrzeb i gustu. Możesz dobrać tylko takie elementy, które będą dla ciebie niezbędne podczas wycieczki.

Przed wyborem firmy zorientuj się, w jaki sposób ustalana jest cena przebudowy. Wynosi ona średnio 40 – 60 tysięcy złotych, jednak niektóre oferty nie obejmują na przykład toalety z prysznicem, za którą trzeba dopłacić dodatkowo.