Skip to content Skip to footer

Jak wybrać środki czystości dla hoteli?

Hotel jest miejscem, w którym musi panować bezwzględna czystość. Ma ona bowiem wpływ na to, jak wysoki będzie poziom zadowolenia gości z pobytu. Jak wybierać środki czystości dla hoteli, by nie przepłacać, a jednocześnie cieszyć się czystą przestrzenią?

Profesjonalne środki czystości dla hoteli

Trzeba mieć świadomość tego, że wobec hoteli stosowane są specjalne wymogi sanitarne. Procedury czyszczenia i dezynfekcji są bardzo ważne w każdym tego rodzaju obiekcie. Klienci wymagają, by wybrany przez nich ośrodek był czysty, zdezynfekowany, ma to ogromny wpływ na ich dobre samopoczucie.

Śmiało można więc powiedzieć, że czystość panująca w hotelu będzie wyznacznikiem tego, czy w przyszłości klient będzie chciał wrócić – ewentualnie – czy poleci dany obiekt znajomym. Nie wolno zapominać o tym, że tak zwany marketing szeptany jest bardzo skuteczny.

Jak wybrać Profesjonalne środki czystości dla hoteli?

Wybierając środki czystości dla hoteli warto postawić na preparaty specjalistyczne, przeznaczone do wybranych czynności. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się w czyszczeniu konkretnych powierzchni, pielęgnują, czyszczą i dodają przyjemnego zapachu. Nie oznacza to wcale, że preparaty uniwersalne – takie jak płyny do czyszczenia łazienek – do niczego się nie nadają. Trzeba jednak pamiętać o tym, by wybierać produkty sprawdzonej marki, radzące sobie z każdym rodzajem zabrudzeń.

Do czyszczenia powierzchni szczególnie wymagających, takich jak skóra naturalna czy też stał nierdzewna, warto używać środków specjalnie przeznaczonych do tego celu. Preparaty stosowane do sprzątania w hotelach powinny być delikatne – ponieważ powierzchnie i elementy wyposażenia są tu bardzo intensywnie eksploatowane, dlatego warto zadbać o to by proces ich czyszczenia przebiegał jak najbardziej delikatnie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie preparatów czyszczących do hotelu?

Profesjonalnie środki czystości do hoteli to specjalistyczne preparaty, które są znacznie bardziej skoncentrowane od chemii używanej w gospodarstwach domowych. Oznacza to, że ich mniejsza ilość wystarczy do wyczyszczenia zamierzonej powierzchni – przez to są tańsze w użyciu.

Jeśli chodzi o powierzchnię takie jak lustra, okna czy blaty, stosowane środki powinny posiadać w składzie alkohol, który nie pozostawia smug i zacieków.

Wybierając środki do czyszczenia łazienek warto pamiętać o tym, że powinny zawierać w sobie substancje dezynfekujące myte powierzchnie. Dobrze zadbać o to, by w ich składzie nie było chloru, który wiąże się z nieprzyjemnym zapachem.