Skip to content Skip to footer

Po co poradnik w sklepie z lampami?

W Internecie aż roi się od wielu różnych sklepów z lampami. Można tu kupić rozwiązania idealne dla wnętrz klasycznych, industrialnych, ale też i całkowicie nowoczesnych i minimalistycznych. To, co łączy choć część z tych sklepów, to merytoryczny blog. Dlaczego jest to inwestycja, na którą faktycznie warto postawić?

Treści kosztują, ale…

Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie takiego bloga, kosztuje dosyć dużo. Faktem jest, że cena treści jest uzależniona od tego, czy tworzy je właściciel (lub pracownik), czy też podmiot zewnętrzny. Niemniej i w jednym i w drugim przypadku, koszty te są znaczące. Mimo to, blog prowadzony przez Sklep z lampami, może być naprawdę udaną inwestycją.

Dlaczego? Otóż merytoryczne treści zawsze przyciągają klientów. Poza tym – co trzeba przyznać – większość z nich może czuć się niejako „przytłoczona” nadmiarem produktów, które są dostępne w ofercie sklepu. Rozróżnienie, który z nich sprawdzi się w danym pomieszczeniu, może być bez profesjonalnego poradnika bardzo trudne.

Nie tylko doradztwo zakupowe

Można też zaryzykować stwierdzenie, że treści przedstawione na blogu nie tylko mają pomóc klientowi w doborze optymalnego produktu, ale też znacznie… wydłużyć jego czas życia. Na profesjonalnych blogach prowadzonych przez sklepy z lampami, aż roi się od porad w stylu pielęgnacji konkretnych produktów i ich elementów składowych.

Nic więc dziwnego, że osoby tworzące takie treści, często udostępniają w nich linki do konkretnych produktów. Dzięki temu prostemu krokowi, potencjalny kupujący wie, że konkretny tekst odnosi się do konkretnych produktów. Znacznie zwiększa to szanse na ich późniejszy zakup.

Nie tylko blog

Blog kojarzy się wyłącznie z pewnym miejscem w sieci, którego lokalizacji nie muszą wszyscy znać. Dużo lepszym rozwiązaniem jest powiązanie go z mediami społecznościowymi, za pomocą których można nie tylko rozpowszechniać je wśród potencjalnych klientów, ale też udostępniać je na wielu innych platformach komunikacyjnych.

Podsumowując, profesjonalny sklep z lampami powinien zadbać o dostęp do równie profesjonalnych treści. Badania dowodzą bowiem, że praktycznie tylko w ten sposób, można dotrzeć do coraz bardziej świadomego (i wymagającego) klienta.