Skip to content Skip to footer

Tanie czy drogie meble – co będzie lepszym rozwiązaniem?

Skoro wykosztowaliśmy się, najpierw kupując mieszkanie, a następnie je modernizując, to nie warto przepłacać za elementy wyposażenia naszego domu. Sprawne szukanie i przebieranie w ofertach sklepów meblowych pozwoli nam odnaleźć stoły i krzesła nowoczesne – a co najważniejsze – budżetowe. Tanie stoły z krzesłami nie będą diametralnie różnić się od tych, które kosztują krocie. Różnica może być zauważalna tylko dla prawdziwego znawcy.

Gdzie powinniśmy szukać oszczędności – może w sposobie wyposażania domu?

W przypadku krzeseł możemy pozwolić sobie na tańszy zamiennik, z uwagi na to, że nie jest to aż tak ważny przedmiot. Są znacznie bardziej reprezentatywne przedmioty i elementy w naszym mieszkaniu, które powinny na pierwszy rzut oka „czarować”. W przypadku dyskretnie schowanych mebli i krzeseł, które „wyciągamy” jedynie na czas dużych przyjęć czy imprez, nie jest aż tak ważne, by były najdroższe. Aby znaleźć krzesła tanie, powinniśmy wnikliwie analizować ofertę sklepów z meblami pod kątem ewentualnych promocji.

Tańszy nie znaczy gorszy – krzesła tanie i drogie do naszego mieszkania

Czym tak naprawdę będzie się różnić krzesło, które kupimy za 200 złotych od tego, którego cena wyniesie 80 złotych? Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna, z uwagi na różne możliwości i praktyki, jakie są stosowane przy sprzedaży mebli. Zdarza się, że stoły i krzesła nowoczesne są bardzo przecenione i te, które kosztowały niebotyczną sumę pieniędzy w zeszłym roku, w obecnym sezonie będzie przecenione na śmiesznie niską cenę. A przecież jakość surowca, sposób wykonania i marka produktu się nie zmieniła. Cena w takim wypadku będzie podyktowana zmianą trendów i kolekcji, zatem zeszłoroczne modele mebli będą wyprzedawane po niskiej cenie.

Analizujmy oferty sklepów. Często trafimy na ciekawe promocje i wyprzedaże

Warto zorientować się, kiedy następuje zmiana kolekcji i kiedy tanie stoły z krzesłami będą możliwe do zakupu przez zainteresowanych. Krzesła tanie mogą być także z bardziej prozaicznych powodów. Niewielkie przetarcia czy wady fabryczne znacząco wpłyną na cenę produktu w sklepie, zatem może okazać się, że produkt z małą wadą będzie o połowę tańszy, niż ten nieuszkodzony. Może być tak, że tanie stoły z krzesłami będą pochodzić z ekspozycji sklepowej, w związku z czym będą sprzedawane taniej.