Skip to content Skip to footer

Poduszki dekoracyjne – najnowsze trendy

Poduszki dekoracyjne nie są niezbędnymi elementami wyposażenia wnętrz, ale ich moc kryje się w tym, że mimo niepozornych rozmiarów i względnie niskich cen potrafią przemienić każdy wystrój w coś zupełnie nowego. Wspaniale ożywiają pomieszczenia i nadają im stylowości. Są też na tyle zróżnicowane, że doskonale współpracują ze wszystkimi stylami.

Mocne kolory na topie

Już od jakiegoś czasu architektura wnętrz stawia kolor ponad wzorem. Wyraziste barwy totalnie zdominowały kwieciste i orientalne wzory. Mocny kolor jest na tyle intensywny, że potrafi wyróżnić się sam w sobie i nie potrzebuje do tego żadnych innych ozdobników.

Jednokolorowa poduszka dekoracyjna będzie zresztą znacznie lepszym wyborem dla nowoczesnego wnętrza niżeli poszewka wykonana ze wzorzystego materiału. W nowatorskich projektach nie należy stosować przesadnej ilości ozdobników. Nawet dekoracje muszą być w nich nieco minimalistyczne, choć może je wyróżniać intensywny kolor.

Najmodniejsze barwy dla poduszek dekoracyjnych

Już w zeszłym roku świat architektury wnętrz dosłownie zakochał się w jasnych pastelowych barwach. Ta miłość nie przemija. Poduszki w kolorze kremowej żółci, delikatnego błękitu bądź pudrowego różu dalej uchodzą za tak samo modne jak w zeszłym roku. Ich przepiękne tony działają relaksująco i koją zmysły. Są też wspaniałym wyborem dla wnętrz wymagających ocieplenia i rozjaśnienia.

Równie dobrze można pójść w zupełnie przeciwnym kierunku i zdecydować się na ożywienie pokoju poduszkami w intensywnych barwach. Mocna czerwień znakomicie odnajdzie się na kanapie wykonanej z beżowej skórki, a silny fiolet zaakcentuje biel drewnianego łoża. Kontrasty zawsze ubarwiają nieco wnętrza. To dzięki nim projekty przestają być nudne.

Poduszki wzorzyste

Osoby podchodzące do architektury wnętrz w sposób bardziej tradycjonalistyczny prędzej sięgną jednak po klasyczne poduszki dekoracyjne pokryte niesamowitymi wzorami. One na szczęście też są modne. Najlepiej komponują się z aranżacjami w stylu klasycznym, rustykalnym bądź industrialnym.

Za najbardziej stylowe wzory wciąż uchodzą motywy florystyczne. Są silnym nawiązaniem do piękna natury i prezentują się tak uroczo, że aż szkoda by było nie wykorzystać ich w dziecięcym pokoiku lub kobiecej romantycznej sypialni.

Poduszki dekoracyjne dostępne są w ofercie vegehome.pl.