Skip to content Skip to footer

Kilka słów na temat AGD w stylu vintage

Polacy coraz częściej sięgają po ciekawe elementy wystroju wnętrz i akcesoria, chcąc podkreślić w ten sposób swoje zamiłowanie do dobrego designu i znajomość trendów. Jedną z mocnych tendencji już od jakiegoś czasu jest styl retro, który naprawdę doskonale sprawdza się w kuchni. To właśnie tam można wprowadzić między innymi duże i małe AGD utrzymane w stylistyce vintage.

Styl retro w kuchni

Retro w kuchni to doskonały pomysł na stworzenie przestrzeni przytulnej i tak bardzo domowej, ciepłej w odbiorze wizualnym, ale jednocześnie supernowoczesnej jeżeli chodzi o parametry urządzeń. Kuchenki retro wolnostojące czy lodówki oraz inne elementy AGD utrzymane w wizualnej stylistyce lat 50. to naprawdę doskonały trop dla miłośników rzeczy oryginalnych. Tak naprawdę AGD w stylu retro doskonale będzie wyglądało nawet ze współczesnymi meblami kuchennymi z popularnych sklepów. Nie jest zatem powiedziane, że już cała kuchnia musi być retro. Wybierając jednak właśnie takie elementy wystroju, warto zwrócić uwagę również na wyciąg kuchenny. Niech on też nawiązuje do stylu vintage.

Od czego zacząć wymianę sprzętu na retro

Decydując się na akt w stylu retro do kuchni, warto nastawić się na większą wymianę kuchennego sprzętu. Dzięki temu kuchnia będzie miała spójny charakter i wszystko będzie ze sobą dobrze współgrało. Na początek można wymienić lodówkę oraz kuchenkę. Kuchenki retro wolnostojące dobrze prezentują się w zabudowie kuchennej, ich przedni panel jest dekoracyjny i przyciąga spojrzenia, między innymi dzięki ozdobnym kurkom do gazu.

Kolorystyka sprzętu AGD w stylu vintage najczęściej utrzymana jest w miłych dla oka pastelach, albo w bardzo eleganckiej czerni. Nie jest to zatem sprzęt w kolorze stali, jak to bywa z AGD nowoczesnym. Taka kolorystyka ładnie prezentuje się między innymi w kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim.

Dlaczego warto postawić na AGD w stylu retro

Akt utrzymane w stylu retro to często większy wydatek niż zwykły sprzęt AGD od popularnych marek. Warto postawić na to rozwiązanie wtedy, gdy pragnie się naprawdę dopieścić swoją kuchnię i stworzyć w niej ciepłą domową atmosferę. Vintage AGD ma taką czarującą moc, że wprowadza do kuchni właśnie takie skojarzenia.

Kuchenki retro wolnostojące dostępne są w ofercie Lofra.pl.