Skip to content Skip to footer

Oświetlenie schodowe

Budując lub remontując dom często zastanawiamy się jak prawidłowo wybrać oświetlenie schodowe. Wątpliwości wzbudza barwa światła, jego strumień czy klasa energetyczna samych lamp. Wbrew pozorom dobór oświetlenia schodowego to bardzo ważna sprawa nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale przede wszystkim z uwagi na aspekty bezpieczeństwa.

Rodzaje halogenów schodowych

Halogeny schodowe mogą być montowane zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Najczęściej są montowane w puszce elektroinstalacyjnej, lecz mogą też być śmiało zamocowane na podłożu za pomocą kleju czy taśmy.Najlepsze halogeny schodowe to te z czujnikiem ruchu. Włączają się one wyłącznie jak czujnik wychwyci ruch w promieniu kilku metrów, co pozwala na spore oszczędności na rachunkach za energię.

Oferta halogenów

Halogeny schodowe najczęściej mają postać niewielkich oprawek, które dyskretnie umieszcza się wzdłuż całych schodów z zachowaniem odpowiedniej odległości. Dostępne są one w różnych kolorach i różnych stylach: od nowoczesnego, przez klasyczny aż po rustykalny.Oświetlenie schodowe można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Ich szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie halogenów?

Jest kilka istotnych parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie halogenów schodowych. Wśród nich należy wymienić: barwę światła, klasę energetyczną, regulację kąta świecenia czy liczbę cykli włączeń.

Dzięki tym parametrom dobierzemy idealnie halogeny schodowe do naszych potrzeb!