Skip to content Skip to footer

Okna tarasowe przesuwne – sposób na piękne wnętrze

Okna to ważny element każdego wnętrza. Wpuszczają do mieszkania światło, decydując o jego atmosferze i funkcjonalności. Jeśli mają dobrze spełniać swoją rolę, powinny być dopasowane do rodzaju pomieszczenia oraz położenia. Jakie najlepiej sprawdzą się w salonie czy w sypialni wychodzącej na taras?

Czym się kierować przy wyborze okien tarasowych?

Przydomowy taras to idealna przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu – czy to w samotności, czy w otoczeniu rodziny lub przyjaciół. Odpowiednio zaaranżowany stanie się przedłużeniem salonu i pozwoli cieszyć się pięknem ogrodu przez cały rok. To dlatego większość osób decyduje się na jak największe przeszklenia w salonie. Ogromne okna nie tylko skutecznie doświetlą wnętrze, ale przede wszystkim zapewnią kojący widok na ogród. Salon będzie wydawał się wtedy optycznie większy, stanie się bardziej przytulny, będzie idealnym miejscem do wypoczynku, nie tylko przez telewizorem, ale i z kawą czy książką i możliwością rozkoszowania się widokiem drzew czy kwiatów za oknem tarasowym.

Zalety okien tarasowych przesuwnych

Wybierając okna do pomieszczeń usytuowanych od strony ogrodu, najlepiej postawić na praktyczne i bardzo stylowe okna przesuwne. Dzięki ogromnym przeszkleniom przestrzeń choć fizycznie zamknięta, optycznie pozostanie otwarta, zyskując na estetyce i przytulności.Okna tarasowe przesuwne mają przede wszystkim następującą zaletę – nie zajmują miejsca, kiedy są uchylone. To ogromny plus w niewielkiej przestrzeni, ale nie tylko. W przypadku przesuwnych okien tarasowych można bez problemu połączyć salon z tarasem na przykład w letni wieczór, w czasie imprezy ze znajomymi. Równie dobrze sprawdzą się w innych pomieszczeniach – czy może być coś przyjemniejszego niż sypialnia, która dzięki otwarciu przesuwnego okna zdaje się łączyć z rozkwitającym wiosną ogrodem?

Do jakich wnętrz pasują okna tarasowe przesuwne?

Przesuwne okna tarasowe są niezwykle funkcjonalne. Nie mają sobie równych również jeśli chodzi o estetykę. Ich prostota i elegancja doskonale skomponuje się z wnętrzami we właściwie każdym stylu, od klasycznego, po nowoczesny.Na tę opcję warto zdecydować się również w niewielkich przestrzeniach. Okna tarasowe przesuwne nie otwierając się na pokój, nie zajmują cennego miejsca, tym samym pozostawiając większą przestrzeń na inne elementy wyposażenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.