Skip to content Skip to footer

Jak zadbać o zdrowy sen alergika?

Zdrowy sen jest bardzo ważny. To właśnie dzięki dobrze przespanej nocy jesteśmy wypoczęci, mamy energię życiową i dobry humor. Pościel jest ważnym elementem, który wpływa na komfort snu. Jak wybrać poduszkę, która będzie idealna nie tylko dla alergika, ale dla każdego z nas?

Dla kogo jest poduszka antyalergiczna?

Dla wszystkich! Poduszki antyalergiczne przeznaczone są nie tylko dla osób z problemami. Powinny również wykorzystywać je osoby zdrowe, dzięki temu sen będzie lepszy i przyjemniejszy, a rano obudzimy się pełni werwy.

Poduszka antyalergiczna daje pewność, że u osoby, która jej dotyka nie pojawią się reakcje alergiczne. Jej zaletą jest umiejętność przepuszczania powietrza, dzięki czemu poduszka nie zatrzymuje potu i jest przyjemna w dotyku. Nawet w upalną noc poduszka nie będzie wilgotna.

Wybierając poduszki antyalergiczne warto również pamiętać o najmłodszych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla niemowlaków, które w łóżeczku spędzają większą część doby. Warto również wykorzystać poduszkę antyalergiczną dla dzieci, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry.

Jaka powinna być poduszka dla alergika?

Bardzo ważne, by poduszkę dla alergika można było prać w pralce. Poduszka powinna również dobrze się zachowywać w wysokich temperaturach. Wyłącznie pranie w temperaturze powyżej 60ºC zapewni usuniecie grzybów, roztoczy i bakterii.

Nie tylko wypełnienie poduszki ma znaczenie. Poduszka antyalergiczna powinna być wykonana z materiału, który jest zdrowy i naturalny. Bawełna, jedwab i welur będą idealna.

Jak wybrać wypełnienie poduszki?

Poduszka antyalergiczna, która ma sylikonowe wypełnienie to bardzo dobry wybór. Sylikon jest materiałem wytrzymałym, świetnie radzi sobie w praniu.

Poduszka sylikonowe może mieć wypełnienie z kulek sylikonowych lub włókien sylikonowych. I jedno i drugie rozwiązanie jest bardzo korzystne. Między kulkami i włóknami tworzą się kanaliki, dzięki którym przedostaje się powietrze, co jest dużą zaletą poduszek sylikonowych.

Poduszka antyalergiczna z bambusa również ma wiele zalet. Bambus jest materiałem naturalnym. Dobrze odprowadza wilgoć, nie uczula i ma właściwości antystatyczne, dzięki którym kurz jest odpychany, a alergikowi śpi się lepiej.

Poduszka antyalergiczna dostępna jest w ofercie Vege Home.