Skip to content Skip to footer

Klej polimerowy – najczęściej zadawane pytania

Klej polimerowy to dość specjalistyczna odmiana kleju, której używa się w różnych gałęziach przemysłu. Nie jest to produkt przeznaczony do użytku domowego. W przeciwieństwie do takich „zwykłych” klejów działa o wiele mocniej, dlatego pozwala na trwałe łączenie ze sobą różnych elementów.

Jakie materiały można łączyć klejem polimerowym?

Kleje polimerowe radzą sobie z łączeniem przeróżnych materiałów i to właśnie decyduje o ich wysokiej funkcjonalności. Zadziałają m.in. na drewnie, papierze, gipsie, płytkach ceramicznych, a także i metalu bądź szkle.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by produkt ten wypróbować na bardziej „miękkich” tworzywach, czyli tworzywach materiałowych – np. wykładzinie dywanowej bądź zwykłej skórze.

Gdzie używa się tego kleju?

Pomimo tego, że każdy człowiek może go dla siebie kupić, na ogół jest on jednak używany w pewnych szczególnych branżach zawodowych, powiązanych z budowlanką, elektroniką oraz stolarstwem. Na co dzień posługują się nim różne firmy produkcyjne, firmy budowlane, zakłady stolarskie, ale też i firmy wykończeniowe oraz te przeprowadzające różnego rodzaju remonty.

Sprzedawcy klejów polimerowych twierdzą jednak, że ich produkty sprawdzą się zarówno u profesjonalistów, jak i u amatorów. Jest to prawda. Taki klej rzeczywiście może się przydać chociażby podczas różnych domowych napraw, którymi człowiek nieraz sam chce się zająć.

Czy ten produkt jest bezpieczny w użyciu?

Tak. Gdyby nie był bezpieczny, nikt nie wypuściłby go na rynek i nie wprowadziłby go do sprzedaży. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, że kleje polimerowe są produktami o mocnym działaniu, dlatego trzeba z nich korzystać rozważnie, zawsze z pewną dozą ostrożności i po wcześniejszym zapoznaniu się z instrukcją użycia produktu.

Dla niektórych osób niepokojący może być mocny zapach kleju. Warto jednak wiedzieć, że jest on efektem zastosowania dużej ilości alkoholu.

Gdzie można to kupić?

Osoby zainteresowane działaniem kleju polimerowego mogą go po prostu kupić i samodzielnie przetestować. W których miejscach jest on zatem dostępny?

Kleje polimerowe są dostępne zarówno w specjalistycznych sklepach branżowych, jak i w wielu marketach budowlanych czy nawet zwykłych supermarketach. Występują w mniejszych, średnich i dużych opakowaniach. Największe butle mogą zawierać nawet więcej niż 50 litrów kleju.

Kleje polimerowe dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.