Skip to content Skip to footer

Jak wybrać oświetlenie ogrodowe

Chcesz mieć przyjemną atmosferę w nocy, oświetloną strefę rozrywkową lub poczucie bezpieczeństwa po zmroku? Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu pomoże Ci to osiągnąć. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję dotyczącą oświetlenia zewnętrznego.

Pierwsze kroki w wyborze odpowiedniego światła na zewnątrz

Zastanów się, czego oczekujesz od oświetlenia zewnętrznego. Chcesz oświetlić basen lub miejsce do grillowania lub zapewnić oświetlenie dla ciemnej ścieżki? Czy Twój dom ma cechy architektoniczne, które mogłyby korzystać z oświetlenia otoczenia? A może po prostu chcesz mieć światło przed drzwiami, abyś mógł znaleźć klucze, gdy wrócisz w nocy?

Wybierz odpowiednie nowoczesne oświetlenie ogrodowe

Po ustaleniu celu czas skupić się na zabawnych rzeczach – wybieraniu świateł. Niezależnie od tego, czy jesteś tradycjonalistą czy lubisz nowoczesne rozwiązania, wybrane przez Ciebie nowoczesne oświetlenie ogrodowe będzie odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery na zewnątrz. Musisz dokładnie przemyśleć poziom oświetlenia, jakiego chcesz w danym obszarze. Wzmocnione światło będzie wyglądać pięknie wzdłuż ścieżek, ale nie sprawdzi się, jeśli potrzebujesz silnego źródła światła nad drzwiami. Celem jest stworzenie funkcjonalnego, oszczędnego i świetnie wyglądającego projektu.

Poczucie bezpieczeństwa

Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie tak w swoim domu jak i ogrodzie. Aktywowane czujnikiem światła lampy ogrodowe producent mogą wiele zrobić, aby Cię uspokoić. Na rynku jest wiele tanich świateł bezpieczeństwa, ale te lampy pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o atrakcyjność wizualną. Niektóre z bardziej atrakcyjnych świateł bezpieczeństwa obejmują kinkiety rurowe ze stali nierdzewnej, przegrody aktywowane czujnikami i światła obrotowe z materiałów takich jak miedź.

Uwagi techniczne od producentów lamp ogrodowych

Okablowanie potrzebne do oświetlenia zewnętrznego zależy od rodzaju instalowanego urządzenia oświetleniowego. Jeśli planujesz mieć stałe nowoczesne oświetlenie w ogrodzie, dobrym pomysłem jest nakłonienie elektryka do zainstalowania zasilacza w zewnętrznym miejscu, gdy dom jest w trakcie budowy lub remontu. Jeśli pieniądze są problemem lub instalujesz nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu później, możesz zdecydować się na zakup zestawu oświetlenia ogrodowego, który lampy ogrodowe producent dołącza do lamp o niskiej mocy. Zestawy te zawierają transformatory i kable oraz sprawiają, że instalacja oświetlenia zewnętrznego jest bardzo prosta.