Skip to content Skip to footer

Jak wybierać wykładziny podłogowe przyjazne alergikom?

Wśród modnych pomysłów na pokrycie domowych podłóg, rosnącą popularnością cieszą wykładziny naturalne. Choć bywają kojarzone z aranżacjami modnymi przed laty, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można odnaleźć w tej kategorii wyjątkowo atrakcyjne i praktyczne elementy. Warto wiedzieć, że odpowiednio dopasowana wykładzina antyalergiczna może w znacznym stopniu wpłynąć na samopoczucie domowników borykających się z alergiami. Jaką wykładzinę warto wybrać?

Z jakich materiałów powstają naturalne wykładziny?

Najbardziej popularne tworzywa w tej kategorii to linoleum, korek i wełna. Wśród korzystnych rozwiązań odnaleźć można również modele z wielu roślinnych włókien organicznych, takich jak len, bambus, bawełna, czy kokos. Akcesoria tworzone z naturalnych surowców to zwykle właśnie wykładziny antyalergiczne. Osoby poszukujące odpowiednich rozwiązań do swoich mieszkań powinny pamiętać, że naturalna wełna również może uczulać. Jest jednak doskonałym rozwiązaniem dla osób reagujących alergicznie na pyłki, kurz i drobnoustroje. Warto więc skontrolować, czy ten materiał będzie odpowiedni dla domowników. Do jej zalet należy atrakcyjny wygląd, miękka powierzchnia i właściwości higroskopijne. Na jakie jeszcze Wykładziny naturalne warto zwrócić uwagę?

Funkcjonalne pomysły dla alergików

Dużą popularnością cieszy się wykładzina antyalergiczna wykonana z korka. Sprawdza się doskonale w mieszkaniach osób, które lubią siedzieć na podłodze i często marzną. Posiada bowiem wyjątkowo silne właściwości przewodzące ciepło. Będzie również korzystnym rozwiązaniem do mieszkań w blokach i kamienicach. Tłumi bowiem odgłos tupania i częściowo wygłusza pomieszczenia.

Linoleum, które kojarzone jest głównie z placówkami publicznymi, może okazać się korzystnym rozwiązaniem w korytarzach, przedpokojach i na klatkach schodowych. Dzięki swoim właściwościom bakteriostatycznym jest polecane do mieszkań osób o osłabionej odporności.

Modne akcesoria z roślinnych materiałów

Wśród wielu elementów z tej kategorii odnaleźć można wykładziny antyalergiczne z różnych organicznych włókien. Większość z nich będzie stanowiła doskonałą odpowiedź na zapotrzebowanie osób z uczuleniami. Dzięki innowacyjnym projektom i nowoczesnym designom bez problemu można dopasować tego typu akcesoria do modnych aranżacji. Naturalna wykładzina może okazać się korzystnym rozwiązaniem.