Skip to content Skip to footer

Instalacja elektryczna w bloku

Polacy bardzo często decydują się na zakup mieszkania z tak zwanego rynku wtórnego. Ceny tych mieszkań są zdecydowanie niższe niż ceny w nowych blokach czy apartamentowcach. Stare budownictwo ma jednak sporo minusów. Jednym z nich jest bardzo często nie wymieniana od lat instalacja elektryczna. Montaż instalacji elektrycznej w bloku, który ma już kilkadziesiąt lat, to dobre posunięcie na etapie remontu mieszkania.

Remont mieszkania z drugiej ręki

Mieszkania z drugiej ręki dobrze sprzedają się w największych miastach Polski. Tam gdzie ceny za metr kwadratowy nieruchomości są horrendalnie wysokie, wiele osób decyduję się na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Nawet jeżeli nieruchomość nadaje się do gruntownego remontu, można i tak zaoszczędzić sporo pieniędzy. Gruntowny remont bardzo często oznacza zatem między innymi również wymianę instalacji elektrycznej. Jest to niezbędne chociażby wtedy,dy pragnie się bardziej nowocześnie zorganizować oświetlenie w mieszkaniu, lub też zamontować płytę indukcyjną w kuchni. Podczas gruntownego remontu mieszkania z drugiej ręki, montaż instalacji elektrycznej w bloku to jedna z pierwszych prac.

Montaż instalacji elektrycznej w bloku

W starych blokach sprzed kilkudziesięciu lat, z pewnością nigdy nie była wymieniana instalacja elektryczna. Warto zrobić to na etapie gruntownego remontu nieruchomości. Wymaga to bowiem kucia ścian w miejscach, w których prowadzone są stare kable, a następnie położenia nowej instalacji z nowoczesnymi kablami. Dlaczego to tak ważne? Stara instalacja to instalacja grożąca poważnymi awariami w przyszłości. W nowoczesnych mieszkaniach sporo jest przecież sprzętu, który może działać tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli założy się nową instalację. Zamiast stresować się przebić ami oraz ciągle wypadającymi krokami, lepiej po prostu zainwestować pieniądze w wymianę instalacji. To tak naprawdę kwestia dwóch lub trzech dni pracy doświadczonego elektryka, który posiada odpowiednie pozwolenia do pracy na wymaganych zakresach napięć.

Kto może przeprowadzić montaż instalacji elektrycznej w bloku

Montaż instalacji elektrycznej w bloku w trakcie remontu mieszkania może być przeprowadzony tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanego elektryka, który posiada odpowiednie pozwolenia. Nigdy nie można robić tego na własną rękę. Również podłączenie kuchni indukcyjnej do instalacji elektrycznej wymaga podpisu ze strony elektryka z odpowiednimi kwalifikacjami.