Skip to content Skip to footer

Hurtownia czy market – gdzie kupować materiały budowlane?

Nie ulega wątpliwości, że ceny materiałów budowlanych są wysokie. Z dużymi kosztami trzeba się liczyć szczególnie wtedy, kiedy kupującemu zależy na ich trwałości i funkcjonalności. Klienci przymierzający się do zakupu materiałów budowlanych mają do wyboru duże sieci marketów budowlanych lub też lokalne hurtownie. Gdzie tanio kupić materiały budowlane?

Materiały budowlane ceny hurtowe

Klientów do marketów przyciągają niskie ceny, jednak najczęściej wydaje się jedynie, że sprzedawane tam artykuły sprzedawane są w niewysokich kwotach. Klientów mogą liczyć małe opakowania, przez co cena jednostkowa wydaje się być atrakcyjna, jednak wrażenie to znika po dokładnym przeliczeniu ceny produktu na przykład na kilogramy.

Oczywiście w hurtowniach opłaca się przede wszystkim kupować materiały budowlane w dużych ilościach, jednak do każdego remontu, a przede wszystkim do budowy domu, potrzebnych jest wiele materiałów. Materiały budowlane ceny hurtowe stanowią więc zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie niż sprzedaż detaliczna.

Cenniki materiałów budowlanych

Kupujący w marketach budowlanych klienci często liczą również na to, że pod jednym dachem znajdą wszystkie materiały budowlane, jakich tylko mogą potrzebować. Marketom opłaca się jednak zawierać umowy jedynie z dużymi producentami materiałów budowlanych, przez co na terenie tych sklepów nie sprzedaje się lokalnych wyrobów. A to właśnie materiały budowlane lokalnej produkcji najczęściej prezentują najkorzystniejszy dla klienta stosunek jakości do swojej ceny. Zakup lokalnie produkowanych materiałów budowlanych to również duże oszczędności na ich transporcie, co dodatkowo wpływa na cenniki materiałów budowlanych w hurtowni.

Firmy budowlane cennik

Na szczególne udogodnienia mogą liczyć również firmy budowlane, dla których hurtownie przygotowują specjalne cenniki. Firmy budowlane cennik jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny, na co wpływ ma przede wszystkim duża ilość asortymentu, który potrzebny jest przedsiębiorcom zajmującym się wznoszeniem budynków. Skorzystanie z oferty hurtowni daje również swobodny dostęp do specjalistycznych materiałów budowlanych, które są mniej popularne. W marketach budowlanych nie opłaca się sprzedawać szczególnie wysokiej jakości materiałów, ponieważ nie cieszą się one zainteresowaniem przeciętnego klienta.