Skip to content Skip to footer

Jaki mop najlepiej wybrać do domu

Jeśli chodzi o codzienne mycie podłóg w domu, to od lat najczęściej wybieranym narzędziem w tym celu jest mop. Jeszcze kilka lat temu podłogę myto różnymi rodzajami szmatek, które moczone były w wiadrze. Jednak ten sposób nie był wygodny, ani także higieniczny. Dzięki takim urządzeniom jak mop, to stało się zdecydowanie łatwiejsze.

Dlaczego warto myć podłogę mopem

Mop to bardzo dobre narzędzie do mycia podłóg. Przede wszystkim ze względu na to, że posiada rączkę, która jest zdecydowanie bardziej wygodna w używaniu. Można dzięki temu nie schylając się umyć nawet bardzo dużą powierzchnię podłogi, co jest o wiele łatwiejsze niż było kiedyś.

Ponadto, aby mop wyglądał higienicznie to wystarczy wymieniać tylko jego końcówkę i raz zakupiony mop będzie służył bardzo długo, bo koszt końcówek nie jest już taki duży. Plusem jest także fakt, że można dobierać różne wielkości i kształty końcówek do mopa, co jest bardzo korzystne.

Mop z wbudowanym spryskiwaczem

Jeśli chcemy jeszcze bardziej ułatwić sobie kwestie codziennego mycia podłóg, to warto zakupić spray mop. Jest to rozwiązanie, które pozwala przede wszystkim na pozbycie się wiaderka, w którym zawsze moczone były szmatki, czy mopy. Spray mop ma bowiem zamontowany zraszacz, który zastępuje wiadra.

Jeśli więc chodzi o spray mop, to jest to nie tylko o wiele wygodniejsze rozwiązanie, ale także pozwalające na o wiele szybszą pracę. Błyskawicznie poradzimy sobie z umyciem nawet dużych powierzchni i to bez szkody naszego kręgosłupa. Jest to bardzo ważne i niezwykle wygodne.

Wygoda używania i niska cena

Spray mop jest bardzo wygodną alternatywą jeśli chodzi o mycie podłóg. Nie tylko możemy sobie bardzo szybko poradzić z wyczyszczeniem, nawet bardzo dużych powierzchni, ale także odchodzi nam kwestia wymiany wody w wiadrze, która kiedyś była konieczna. Na uwagę zasługuje fakt, że możemy wybrać odpowiednią wielkość i kształt takiego mopa, co sprawia, że zakup będzie jeszcze bardziej udany.

Jeśli chodzi o cenę mopa ze spryskiwaczem to nie jest tak wysoka, jakby się mogło wydawać. Kupimy go już za kilka złotych, co jest zdecydowanie korzystne. Cena produktu nie różni się znacząco od klasycznego mopa, co sprawia, że rzeczywiście każdego na niego stać. Można sobie dzięki temu zdecydowanie ułatwić używanie go i codzienną czynność, jaką jest mycie podłogi. Nadaje się bowiem do czyszczenia niemalże wszystkich powierzchni, a dzięki temu, że tylko zrasza, a nie moczy podłogi, te są wyczyszczone, ale bardzo krótko schną, co zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie.