Skip to content Skip to footer

Mieszkanie dla seniora, rodziny i osoby aktywnej zawodowo

Wybór mieszkania wiąże się nie tylko z takimi głównymi czynnikami jak cena czy metraż. Osoby na różnych etapach życia będą miały również zróżnicowane potrzeby w temacie idealnego mieszkania. na jakie czynniki zwrócić uwagę kupując lokum dla osoby starszej, rodziny z małymi dziećmi i młodej osoby, która większość swego czasu poświęca na aktywność zawodową?

Bezpieczeństwo i komfort dla seniora

Osoba starsza będzie potrzebowała lokum na bezpiecznym osiedlu, czyli najlepiej monitorowanym lub zamkniętym, lub po prostu znanym z tego, że nie grasują na nim młodociani przestępcy czy wandale. Zazwyczaj w każdym mieście są dzielnice cieszące się dobrą i złą sławą i tym opiniom można spokojnie zaufać, ponieważ są wypracowywane przez lata.

4

Kolejna sprawa jest bliskość obiektów użyteczności publicznej, które ułatwią zaspokajanie codziennych potrzeb seniora, Obok mieszkania powinna być więc przychodnia, apteka i sklep. Dobrze, jeżeli znajduje się też w pobliżu przyjemny park, który będzie sprzyjał codziennym spacerom.

Rodzina z potomstwem

Przede wszystkim ta grupa społeczna zwróci uwagę na metraż dostosowany do ich potrzeb. Pamiętajmy, że każdy domownik musi mieć własną przestrzeń, ale część mieszkania powinna być wspólna, by móc codziennie spędzać tam razem czas. Dla rodziny z dwójką dzieci optymalne mieszkanie to czteropokojowe.

Dużym atutem bezie także bliskość przedszkola, szkoły, apteki czy ośrodka zdrowia oraz bezpiecznych placów zabaw. Dziś rodziny często wybierają zarówno nowe budownictwo, jak i mieszkania z drugiej ręki w bezpiecznych dzielnicach, czyli tam, gdzie można prowadzić spokojne życie rodzinne.

Pracujący samotnik

Młoda osoba rozpoczynająca karierę zawodową, jest nieraz maksymalnie na niej kupiona i przy poszukiwaniu mieszkania będzie szukać spokojnego wypoczynku oraz azylu. Ciekawą propozycją może okazać się lokum w centrum niedaleko miejsca pracy oraz miejskich rozrywek, z których w weekendy chętnie korzysta mnóstwo zapracowanych osób.

Młodzi ludzie z dobrymi zarobkami często oczekują od mieszkania, jak i osiedla wysokiego standardu i to wymaganie spełnią nowo powstałe apartamentowce. Co prawda przed zamieszkaniem trzeba je zaaranżować, ale można w ten sposób stworzyć piękny lokal we własnym stylu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud