Skip to content Skip to footer

Domy opieki w Warszawie

Warszawa to miasto tętniące życiem- zamieszkanie przez osoby żyjące pełną piersią, szybko, będące w ciągłym ruchu. Jednocześnie zaś osoby te muszą ciężko pracować, aby wszystko utrzymać. Dlatego diagnoza choroby Alzheimera jest w tym miejscu szczególnie bolesna.

Wróg – choroba Alzheimera

Czo to jest w ogóle za choroba? Alzheimer należy do grupy chorób neurodegeneracyjnych. Osoba chora stopniowo traci pamięć, zdolność rozpoznawania osób, miejsc, orientację. W efekcie staje się uzależniona od opieki innych. Wszystko pogarsza fakt, że przyczynowe leczenie alzheimera pozostaje wciąż nieznane. Za pomocą leków i odpowiednich terapii jedyne co możemy, to spowolnić rozwój choroby.

I tu widzimy już świetnie, dlaczego ta diagnoza jest tak straszna. Wpływa ona bowiem nie tylko na osobę chorą, lecz również na całą jej rodzinę. W jaki sposób? Oczywiście, jak już zostało to wspomniane wcześniej, taka osoba chora nie może pozostać sama. A zadajmy sobie pytanie- jaw wiele osób z nas może w ogóle zrezygnować z pracy? Na pewno niewiele. Zatem oczywiście, decyzja o przekazaniu opieki nad osobą starszą specjalnemu ośrodkowi jest trudna, niemniej czasem konieczna.

Domy opieki w Warszawie

„Dom opieki alzheimer Warszawa”- te słowa zawsze budziły w nas irracjonalny lęk. Dlaczego irracjonalny? Odbieramy tak źle domy opieki z powodu różnych doniesień prasowych na temat nadużyć. Jednak czy te kilka doniesień oznacza, że wszystkie domy opieki źle funkcjonują? Oczywiście, że nie!

Przede wszystkim należy wspomnieć, że takie domy są całkowicie dostosowane do potrzeb seniorów. A zatem na posadzkach czy w kuchni nie można się tak łatwo przewrócić. Ponadto znajduje się tam wykwalifikowany personel, który ochoczo udziela wszelkiej pomocy.Domy takie powiązane są również z lekarzem oraz z różnymi ośrodkami medycznymi- gdyby coś się działo pomoc będzie udzielona natychmiast. A na koniec warto jeszcze dodać, że choć przyczynowe leczenie Alzheimera jest niemożliwe, to jednak w takich ośrodkach prowadzone są terapie, które pomagają seniorom choć trochę uporać się z chorobą i umilają im czas.

Artykuł napisany we współpracy z domem opieki http://www.kasmin.pl/ zajmującym się leczeniem alzheimera w Warszawie i województwie mazowieckim.