Skip to content Skip to footer

Dlaczego kołdra dwustrefowa to świetne rozwiązanie?

Licząc na efektywny, komfortowy wypoczynek w nocy, warto zadbać o dobrze urządzoną sypialnię. Ważne jest nie tylko solidne łóżko z wygodnym, dopasowanym do postury materacem, ale również odpowiednie nakrycie, które zabezpieczy przed chłodem, ale nie będzie powodowało przegrzewania się. Szukając dobrej klasy kołdry, warto rozważyć tę dwustrefową.

Co czyni kołdrę dwustrefową wyjątkową?

Kołdry dwustrefowe to nowość na polskim rynku. To rozwiązanie szybko zyskuje jednak wielu fanów ze względu na ogromny komfort, jaki oferuje. Kołdra tego typu, jak sugeruje nazwa, posiada dwie specjalne strefy. Jest jakby połączeniem kołdry letniej i zimowej. Posiada część cieńszą, z mniejszą ilością wypełnienia, idealną na lato albo dla osób, którym zawsze gorąco, oraz część grubszą, odpowiadającą tradycyjnej kołdrze zimowej. To połączenie daje szereg korzyści zarówno wtedy, gdy z nakrycia korzysta jedna osoba, jak i wtedy, gdy kołdra ma służyć parze – dwóm osobom o odmiennych preferencjach, jeśli chodzi o temperaturę spania.

Dlaczego warto kupić właśnie kołdrę z dwiema strefami termicznymi?

Szukając dobrych rozwiązań do swojej sypialni, warto rozważyć kołdrę dwustrefową z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, dzięki niej nie trzeba będzie kupować dwóch kołder: letniej i zimowej. Ta dwustrefowa z powodzeniem posłuży przez cały rok, oferując sporą oszczędność miejsca. Dodatkowo pozwoli dopasować grubość nakrycia do zmieniającej się temperatury w ciągu jednej nocy – w razie potrzeby wystarczy przesunąć się pod druga połowę, żeby zmienić grubość nakrycia. Najwięcej plusów kołdry dwustrefowej zauważą jednak pary, które do tej pory toczyły boje o grubość nakrycia albo zmuszone były spać pod dwiema kołdrami. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu każdy będzie miał zapewnioną odpowiednią temperaturę, a jednocześnie bliskość ukochanej osoby.

Kołdry dwustrefowe – gdzie kupić, który model wybrać?

Decydując się na zakup kołdry z dwoma różnymi grubościami nakrycia, najlepiej udać się do dobrze wyposażonego sklepu z tekstyliami do sypialni. Te działają stacjonarnie i w sieci i oferują największy wybór kołder, także dwustrefowych.Licząc na nakrycie, które spełni oczekiwania, trzeba też wziąć pod uwagę jego rozmiar, jakość wykończenia, a także materiał zewnętrzny i wypełnienie.

Kołdry dwustrefowe znajdziesz w ofercie Vege Home.