Skip to content Skip to footer

Jak zrobić własnoręcznie ciekawy stolik kawowy?

Stoliki kawowe są bardzo popularną formą praktycznej dekoracji do średnich i dużych salonów. Dla wielu osób jest to jednak zbędny (głównie ze względu na koszty) dodatek do salonu. Co zrobić, by był on przystępny cenowo dla każdego? Najlepiej… zrobić go samemu.

Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję jak własnoręcznie wykonać ciekawe stoliki kawowe z przedmiotów, które na co dzień znajdują się w naszym domu.

Co nam będzie potrzebne?

Do zbudowania naszego stolika będziemy potrzebować następujących części:

– taca ze sklejki (np. IKEA),
– trzy metalowe nogi z podstawą na 4 śrubki,
– trzy (lub 4) kółka z podstawą na śrubki,
– komplet śrubek,
– wkrętarko-wiertarka,
– ołówek,
– kawałek sklejki (na podkładki pod kółka),
– mała piła.

1. Przytwierdzamy nóżki do spodniej strony tacki. W tym celu zaznaczamy ołówkiem punkty, do których przywiercimy nóżki, a następnie za pomocą wkrętarki przytwierdzamy je do tacki.

2. Jeśli preferujesz kolorowe, designerskie stoliki kawowe, koniecznie pomyśl o farbie kredowej. Na rynku istnieje sporo różnych jej kolorów. Wybierz taki, który z jednej strony będzie w opozycji do czarnych nóżek Twojego stolika a z drugiej, doskonale połączy się z otoczeniem aranżacyjnym Twojego wnętrza.

3. Możesz zdecydować się również na stolik dostępny w kolorze drewna. Warto jednak pamiętać, że tego typu aranżacje sprawdzą się głównie w przypadku surowych, skandynawskich wnętrz. Są to bardzo nowoczesne aranżacje, do których każdy typ stolika nie będzie pasował.

4. Opcjonalnie możesz wykonać stolik, który zamiast wspomnianych nóżek, będzie posiadał specjalne kółka. Nada się on nie tyle jako klasyczny stolik kawowy, tylko jako kwietnik (chociażby ze względu na małą wysokość).

5. Co ciekawe, dobrym pomysłem byłoby stworzenie takiego ciekawego kompletu, w którym jednym elementem byłby nowoczesny stolik kawowy a drugim – designerski stolik pełniący funkcję kwietnika.

Dlaczego to rozwiązanie ma aż tak dużo zalet?

1. Nowoczesne stoliki do kawy wcale nie muszą dużo kosztować. Przy odrobinie zdolności można je zrobić samemu.

2. Dzięki nim pozbywasz się z Twojego magazynu części, które są Ci niepotrzebne. Oszczędzasz miejsce w zamian mając możliwość stworzenia czegoś zupełnie nowego i innowacyjnego.

3. Tworzysz nową powierzchnię użytkową, która ma charakter nie tylko estetyczny, ale też i użytkowy.

4. Masz satysfakcję, że zrobiłeś coś dla swojego domu!

Oczywiście w projekcie nie musisz wykorzystywać podanych części. Jeśli masz lepszy pomysł, wprowadź pożądane przez siebie innowacje.

Tekst inspirowany stroną https://idealdesign.pl/designerskie-lawy-stoliki-kawowe-do-salonu