Skip to content Skip to footer

Sandomierz na weekend – co zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Sandomierz to wspaniałe, malowniczo położone miasto na Wisłą, nazywane również królewskim. Miejscowość położona jest w województwie świętokrzyskim przy trasie nr 79 w odległości ok. 15 km od Tarnobrzega.

Sandomierz – wspaniała destynacja na weekend

Historyczny Sandomierz, często nazywany również „Małym Rzymem” ma naprawdę wiele do zaoferowania. Miejscowość, podobnie jak włoska stolica położona jest na 7 wzgórzach, a pod miastem ciągną się kilometry podziemnych, tajemniczych korytarzy. Sandomierz, podobnie jak Kazimierz Dolny odznacza się wspaniałą, niepowtarzalną atmosferą oraz klimatem dającej się odczuć tutaj przeszłości, która przenika urokliwe zaułki i uliczki. Nie wystarczy jedynie trochę o tym mieście poczytać – tutaj trzeba przyjechać i naprawdę poczuć jego klimat.

Sandomierz jest wspaniałą destynacją na weekend z uwagi na całe mnóstwo fantastycznych miejsc do odwiedzenia i zabytków do zobaczenia. Miasto może poszczycić się niezwykłą i bardzo oryginalną architekturą. Stare Miasto zbudowane zostało na planie szachownicy, gdzie cały ruch skupia się wokół prostokątnego Rynku. Ponadto ta część miasta może poszczycić się wspaniale zachowanymi fragmentami średniowiecznych murów. Jest to jedna z najpiękniej zachowanych Starówek w Polsce o bardzo dużej wartości historycznej, wpisana do rejestru zabytków o bardzo wysokiej randze.

Gdzie się zatrzymać?

Pokoje do wynajęcia na stronie http://grillsolo.pl/room/pokoje-2/ w mieście cieszą się bardzo dużą popularnością z uwagi na dobrą lokalizację większości hoteli i noclegowni. Ponadto pokoje Sandomierz można łatwo zarezerwować również przez popularne serwisy oferujące wynajem apartamentów lub całych mieszkań. Wszystko zależy oczywiście od upodobań klientów, ilości osób odwiedzających hotel oraz kwoty przeznaczonej na nocleg. Piękne i malowniczo położone wille i pensjonaty można znaleźć na obrzeżach miasta, a ośrodki agroturystyczne w odległości dosłownie kilku kilometrów od miejscowości, z dala od zgiełku i hałasu by goście mogli wypocząć ciesząc się świeżym powietrzem oraz niepowtarzalnym klimatem.

Pokój w Sandomierzu można znaleźć także w niejednym hotelu położonym w bliskiej odległości od centrum miasta, a więc zwiedzanie może odbywać się pieszo bez konieczności przejazdów samochodem. Wszystkie pokoje trzymają wysoki standard, są bardzo dobrze wyposażone oraz ładnie i estetycznie urządzone, dzięki czemu można poczuć się tu jak w domu. Właściciele ośrodków dbają o to, aby goście byli zadowoleni z pobytu i by chętnie ponownie wracali lub polecali ośrodek znajomym i rodzinie.