Skip to content Skip to footer

Wystające rury w domu

Dom to miejsce w którym każdy domownik powinien się czuć dobrze. Nie dziwi nikogo fakt, że spora część osób przykłada szczególną uwagę do wystroju swoich domów. Czasem jednak zdarza się, że niektóre elementy wpływające na wygląd domu nie są zależne od domowników. Idealnym przykładem tego są wystające rury.

Rury we wnętrzach

Często zdarza się, że w mieszkaniach spotkać można wystające rury. Są one konieczne, więc nie ma mowy o usunięciu ich. Niestety nie zawsze jest możliwość przesunięcia ich lub ukrycia w ścianie.

Maskowanie rur pionowych to praktyka stosowana od lat. Dawniej ludzie niejednokrotnie malowali rury w kolorze ścian, by wtopić je wizualnie w ścianę. Obecnie jest wiele innych metod maskowania rur.

Gotowe rozwiązanie

Na rynku dostępnych jest wiele sposobów na szybkie i sprawne Maskowanie rur pionowych. Dla osób nieco mniej kreatywnych lub bez zdolności budowlanych polecane są gotowe maskownice.

Maskownice dostępne w sklepach od razu nadają się do użycia. Wystarczy zakryć nimi odpowiednio rury i gotowe. Na rynku dostępne są różne rodzaje maskownic, dzięki czemu niejednokrotnie wtapiają się we wnętrze dodając mu uroku.

Kreatywne maskowanie

Bardzo popularną metodą ukrywania rur jest ich zabudowa. Płyta kartonowo – gipsowa idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji. Montaż takiej płyty nie jest zbyt skomplikowany, więc większość osób poradzi sobie z tym bez problemu.

Często zdarza się, że zabudowa rur jest praktycznie niewidoczna. Co więcej, przy odrobinie zdolności monterskich, można bez problemu wygospodarować w takiej zabudowie miejsce na półki.

Maskowanie rur pionowych to coraz częściej stosowana praktyka. Rury w nieodpowiednim miejscu mogą oszpecić nawet najładniejsze mieszkanie. Warto więc znaleźć metodę na ukrycie szpecących wnętrze rur.