Skip to content Skip to footer

W czterech ścianach najlepiej

Urządzając swoje cztery kąty chcemy, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Mamy dużo swoich pomysłów, a i internet jest pełen interesujących rozwiązań. Co wybrać? To niełatwe pytanie. Dużo zależy od budżetu, chociaż to nie koniecznie musi być bariera nie do przejścia.

Świat krzeseł czy salon meblowy?

Możemy szukać inspiracji w sklepach meblowych, które oferują zestawy mebli stoły i krzesła. Dzięki temu mamy pewność, że kompozycja będzie ze sobą zgrana. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żebyśmy stoły z krzesłami dobrali według własnego pomysłu. Jeśli mamy dużo ciekawych pomysłów wtedy może się okazać, że wyjdzie dużo ciekawiej niż przy oparciu o gotowy pomysł.

Może się zdarzyć sytuacja, że będziemy mieli zamiar wymienić tylko jeden element. Być może nasze stoły i krzesła zużyły się w różny sposób i dlatego wystarczy nabyć jedynie tę bardziej zniszczoną część wystroju. Wtedy świat krzeseł będzie idealnym rozwiązaniem dla naszych poszukiwań.

Renowacja w cenie

Istnieje również inne rozwiązanie. Można samemu odnowić stoły z krzesłami, które straciły już swój dawny blask. W tym celu będziemy potrzebowali papieru ściernego, żeby pozbyć się starej warstwy ochronnej. Następnym krokiem będzie pomalowanie wszystkich drewnianych elementów gruntem. Chyba że chcemy zostawić naturalny kolor drewna. Wtedy będziemy potrzebowali lakierobejcy, którą pokryjemy od razu powierzchnię zeszlifowanego drewna. Jeśli jednak mamy zamia nadać inny kolor, wtedy po gruntowaniu podkładem musimy pokryć całość lakierem o kolorze, który nas interesuje. Na samą górę kilka warstw lakieru bezbarwnego i gotowe. Nasze nowe – starte meble w stanie idealnym.

Poszukiwania w sieci

Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest także przeszukanie sieci w celu znalezienia interesujących nas produktów. Tu mamy zawsze ogromny wybór dostawców i zróżnicowane ceny. Jedynym mankamentem takiego rozwiązania jest fakt, że po odebraniu paczki będziemy musieli wszystko złożyć sami.

Gustownie wykończone wnętrze przyciąga uwagę gości, ale i cieszy oko właścicieli. Dzięki odpowiedniemu umeblowaniu pomieszczenia nie tylko wyglądają ładnie, ale także są bardzo użyteczne. Sami musimy decydować czy lepiej będzie odnawiać meble czy może zamówić nowy komplet. Wszystko zależy od ich stanu oraz od naszych chęci do pracy w domu – oraz czasu wolnego.