Skip to content Skip to footer

Kilka pomysłów na pomalowanie Twojego salonu

Każdy chciałby mieszkać w pięknym mieszkaniu. Jego największą ozdobą zwykle jest salon. To do niego zaprasza się gości i w nim urządza się rodzinne uroczystości. Musi, więc wyglądać odpowiednio do pełnionych przez siebie funkcji reprezentacyjnych. Jak o to zadbać? Jak pomalować salon, by zachwycał wszystkich odwiedzających?

Dwa kolory

Zastanów się nad połączeniem dwóch kolorów. Salon wcale nie musi być nudny i jednolity. Możesz poszaleć z kolorami i wybrać odcienie, które będą przyciągały uwagę i równocześnie same w sobie będą dekoracją. Możesz postawić na różne formy połączeń kolorystycznych. Mogą to być odcienie ton w ton, kontrastowe albo uzupełniające. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i odwagi w tym, jak pomalować salon.

Pamiętaj też, że wcale nie musisz dzielić kolorów zgodnie ze ścianami. Na inny odcień możesz pomalować wyłącznie wnęki okienne albo podzielić ściany na ukos. Nie bój się eksperymentować i szaleć.To Twój salon i to Ty masz się w nim czuć dobrze.

Kawałek tapety

Pomysłów na pomalowanie salonu jest bardzo dużo, ale niektóre z nich są bardziej nowatorskie niż inne. Jednym z tych nowoczesnych rozwiązań jest połączenie farby z tapetą. Ciekawą propozycją jest pomalowanie pokoju w przemyślanym kolorze, takim który będzie barwą dominującą w pomieszczeniu. Powinien on pasować do mebli i tekstyliów.

Jedną ze ścian można pokryć tapetą lub wykorzystać ją do ozdobienia tylko niewielkiego jej fragmentu. Wytapetować można np. tylko wnękę w pomieszczeniu albo główną ścianę, na której znajduje się telewizor lub ozdoby, które chcemy wyeksponować. Kolory tapety powinny dobrze komponować się z wybranym kolorem farby do ścian.

Tapeta powinna mieć bardzo wyraźny wzór. Dobrze, jeśli jest on mocno widoczny. Dzięki temu tapeta prezentuje się, jak gdyby sama w sobie była ozdobą pomieszczenia. Wyjątkowo modne są tapety z powtarzającym się motywem np. marokańskie, orientalne, zwierzęce.

Postaw na mocny akcent

Jeśli nie masz pomysłu na to jak pomalować salon, ale nie chcesz też za bardzo ryzykować to możesz postawić na jeden mocny akcent. Wystarczy, że wszystkie ściany w pokoju pomalujesz na klasyczną biel, a tylko jedną z nich ozdobisz kolorem. Kolor powinien być intensywny i wyraźnie odcinać się od bieli.

Jeśli nie lubisz zbyt zdecydowanych kolorów, możesz postawić na szarość. Wygląda nowocześnie, jest modna i bardzo uniwersalna. Łatwo dobrać do niej dodatki i ozdoby. To kolor, który nie przytłacza i nie męczy oczu. Równocześnie jest elegancka i świetnie prezentuje się w pomieszczeniach reprezentacyjnych.