Skip to content Skip to footer

Uniwersalne krzesła na różne okoliczności

Jeśli mówimy o błogim wypoczynku na łonie przyrody, to warto posiadać odpowiednie meble, aby relaks był jeszcze przyjemniejszy. Komfort osiągniemy nie tylko instalując hamak czy rozkładając leżak. Aby wypoczynek był w pełni udany, warto zadbać także o inne siedziska, w razie przyjścia gości.

Tanie krzesła plastikowe ogrodowe – czy musimy je chować na noc?

Krzesła plastikowe ogrodowe mogą być cały czas na dworze, jednakże jeśli mamy taką możliwość, to warto je chować do zamkniętych pomieszczeń. Pozostawianie ich cały czas na powietrzu sprawi, że plastik będzie tracił swój kolor i płowiał do światła słonecznego. Co prawda krzesła ogrodowe składane są w dosyć prosty sposób, ponieważ możemy je ustawiać jeden na drugim, to wciąż potrzebujemy chociażby minimum miejsca na ich ustawienie. A to nie w każdym przypadku będzie praktycznym rozwiązaniem.

Rattan czy plastik? Walka pomiędzy rodzajami krzeseł balkonowych jest nierówna

Świeżym powiewem mody są nowoczesne krzesła balkonowe rattanowe, wykonane z materiału przypominającego wiklinę. W zależności od modelu i sposobu wykonania, będą one wykonane w całości z tego typu materiału, bądź będą oparte na aluminiowym stelażu. Krzesła plastikowe ogrodowe będą jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem i zdecydowanie praktyczniejszym wyjściem.

Drożej nie znaczy lepiej. W cenie jednego krzesła balkonowego możemy uzyskać cały komplet ogrodowy

Rattan jest materiałem znacznie droższym, a w cenie jednego krzesła rattanowego można zakupić kilka plastikowych krzesełek. Co więcej, krzesła ogrodowe składane są praktyczniejsze, lżejsze i prostsze w dokładnym czyszczeniu. To ważne w szczególności wtedy, kiedy zapraszamy do naszego ogrodu gości. Nie jest niczym zaskakującym fakt, że podczas biesiadowania czy grillowania krzesła plastikowe ogrodowe mogą się brudzić.

Ogród to nie wszystko – meble do wykorzystania także w wieżowcu czy bloku mieszkalnym

Plastikowe krzesła sprawdzą się nie tylko w ogrodzie czy na działce rekreacyjnej. Z tego mebla możemy także uczynić wygodne krzesło balkonowe, które będzie nam umilać letnie wieczory w blokowisku miejskim. Jeśli posiadamy wystarczająco duży balkon lub taras, możemy umiejscowić na nim kilka krzeseł i stolik.