Skip to content Skip to footer

Poznaj największe zalety drzwi przesuwnych szklanych

Drzwi wewnętrzne mogą przybierać różne formy, zwykle wykonywane są przy tym również z różnych typów materiałów. Nie wszystkie cieszą się taką samą popularnością, gdy jednak myślimy o drzwiach przesuwnych szklanych możemy mieć pewność, że będą miały one szerokie grono zwolenników. Z czego wynika ich popularność?

Po pierwsze – oszczędność miejsca

Pomieszczenia, do których poszukujemy drzwi wewnętrznych, coraz częściej są niewielkie. Nic więc dziwnego, że tak bardzo obawiamy się tego, czy drzwi tego rodzaju w ogóle powinny znaleźć się w centrum naszego zainteresowania. Drzwi przesuwne szklane przynajmniej częściowo rozwiązują ten problem. Sposób ich otwierania i zamykania przyczynia się do tego, że bez trudu można zyskać dodatkową przestrzeń. Tam, gdzie liczy się każdy centymetr jest to argument, którego nie da się zignorować.

Po drugie – duże możliwości montażowe

Specyfika drzwi przesuwnych szklanych sprawia, że o ich montażu można myśleć nawet w sytuacji, w której w ich sąsiedztwie wcale nie ma zbyt wiele miejsca. Trudno o lepsze rozwiązanie, gdy w mieszkaniu znajduje się osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim albo o kulach. Drzwi takie są jednak idealną opcją także wtedy, gdy w domu znajdują się dzieci i seniorzy, a więc osoby, którym otwieranie i zamykanie klasycznych drzwi kojarzy się z dużym wysiłkiem.Tu warto zresztą wspomnieć, że drzwi przesuwne szklane mogą mieć jeszcze jedną unikatową funkcję. Można je wykorzystać do tego, aby uczynić z nich ściankę działową w pomieszczeniu. W ten ciekawy sposób można choćby oddzielić część sypialną pokoju od jej biurowego odpowiednika, choć drzwi sprawdzą się także w większej kuchni, gdy będzie się chciało zaakcentować w szczególny sposób jej część jadalnianą. I choć często można usłyszeć, że o drzwiach tego typu warto myśleć już budując dom, dzisiejsze rozwiązania sprawiają, że nie jest to konieczność. Bez większego trudu można je wstawić także przy okazji remontu.

Po trzecie – duży wybór

Popularność drzwi tego rodzaju sprawia, że nie można dziś narzekać na ograniczenia odnoszące się do ich wyboru. W sprzedaży dostępne są zarówno typowe drzwi pokojowe, jak i modele stworzone z myślą o łazienkach. Bez trudu można znaleźć przy tym zarówno rozwiązania dwuskrzydłowe, jak i drzwi wyposażone w tylko jedno skrzydło.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.