Skip to content Skip to footer

Poznaj najpopularniejsze rodzaje lamp stojących

Choć Eleganckie lampy stojące kojarzą się nam przede wszystkim z modelami podłogowymi, w sprzedaży dostępnych jest również przynajmniej kilka innych ich rodzajów. Warto więc poznać je bliżej. Być może wiedza na temat ich zalet i wad pomoże nam w wyborze najbardziej atrakcyjnego rozwiązania.

Stojące lampy stołowe i ich specyfika

Stojące lampy stołowe są nie mniej atrakcyjne niż ich odpowiedniki stawiane na podłodze. Ich entuzjaści podkreślają przy tym nie tylko funkcjonalność tego rodzaju rozwiązań, ale również szeroki wybór, w jakim oferowane są one kolejnym odbiorcom. Co ciekawe, choć to ich walory wizualne sprawiają, że lampy stołowe z łatwością skupiają na sobie nasz wzrok, to nie one sprawiły, że grupa ta zyskała tak silną pozycję rynkową. Ta jest konsekwencją potrzeby doświetlenia wymagającego tego miejsca. W wielu salonach, pomimo inwestycji w wysokiej jakości oświetlenie ogólne, panuje nieprzyjemny półmrok. Lampa stołowa może być więc świetnym pomysłem, gdy zastanawiamy się nad tym, jak rozświetlić kącik czytelniczy lub wypoczynkowy.

Lampy biurkowe i ich zalety

Stojące lampy biurkowe przez lata kojarzyły nam się przede wszystkim z gabinetami i pomieszczeniami firmowymi. Gdy jednak przyszła pandemia, a wraz z nią praca zdalna, triumfalnie zawitały także w naszych salonach. Ich atrakcyjność wizualna sprawiła, że wiele z nich pozostało z nami na dłużej. Lampy biurkowe są nie tylko funkcjonalne, choć właśnie ich funkcjonalność sprawia, że cieszą się dziś tak dużą popularnością. Warto zwrócić na nie uwagę także dlatego, że nowoczesność, wyrażająca się choćby w możliwości zmiany intensywności i koloru światła, jest zamknięta w wyjątkowo pięknej formie. Minimalistyczne lampy biurkowe rywalizują o nasze zainteresowanie z tymi, których wygląd nawiązuje do strojnego stylu klasycznego.

Lampy podłogowe i ich cechy

Królujące w salonach i sypialniach lampy podłogowe wcale nie usuwają się w cień. Obecność modeli stołowych i biurkowych nie tylko nie osłabia ich pozycji, ale wręcz podkreśla jej znaczenie. Przeważnie są one usytuowane w pobliżu narożnika i kanapy, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby wykorzystywać za ich pośrednictwem niewielkie przestrzenie, z jakimi mamy do czynienia między meblami. Lampy zwracają uwagę na siebie tak ze względu na spore możliwości oświetleniowe, jak i na różnorodność stylistyczną.