Skip to content Skip to footer

Popularne formy oświetleniowe sufitów

Oświetlenie sufitowe, to jedno z głównych, stosowanych we wnętrzach opraw oświetleniowych montowanych przeważnie pośrodku pomieszczenia. Specyfika danej oprawy dla sztucznego światła może być bardzo różnoraka. Od małych form oświetleniowych po ogromne żyrandole zwisające z sufitu nawet na kilka metrów. Taki wybór opraw oświetleniowych jest zawsze podyktowany możliwościami danego pomieszczenia, jak również stylem, w jakim jest ono projektowane.

Nowoczesne formy oświetleniowe, szczególnie w przypadku niewysokich wnętrz, jak również podwieszanych sufitów dotyczą szczególnie plafonów oraz oczek sufitowych. Takie oświetlenie jest bardzo popularne i można odnaleźć tego rodzaju oprawy w każdym sklepie z oświetleniem oraz w marketach budowlanych. Charakterystyczne oprawy płaskie, w tym oczka sufitowe wbudowywane w płyty gipsowe na sufitach są dostępne w sprzedaży w różnych:
– wielkościach,
– kolorystykach,
– charakterach wykończenia. Takie lampy halogenowe to również forma podświetlenia sufitowego, montowanego głównie w rogach pomieszczenia, jak również w formie żarówek wkręcanych do oczek sufitowych. Takie lampy halogenowe dają intensywniejsze światło niż Ledy, jednak zwykle zimniejsze.

Popularne oczka sufitowe

Popularne oczka sufitowe mogą być rozmieszczane w bardzo różny sposób. Mogą być montowane blisko ścian, jak również przebiegać przez środek sufitu. Oczka sufitowe mogą także pokrywać równomiernie całą przestrzeń sufitową albo mogą być montowane w zakamarkach podwieszanego sufitu zaprojektowanego w mniej standardowy sposób. Halogeny sufitowe led to propozycja dla osób, które nie mogą się zdecydować na konkretną opcję, a chcą, aby projektowane wnętrze zachwycało i wybrane oświetlenie do niego ze sobą odpowiednio współgrało, również barwą wykorzystanego oświetlenia.

Wybór opraw w formie oczek sufitowych

Różnorodność materiałów wykorzystanych do fabrykacji oczek sufitowych, jak również użyta kolorystyka, forma i wielkość oczek są dzisiaj na tyle obszerna, że można dobrać dokładnie taki produkt, jakiego oczekujemy we własnym wnętrzu. Halogeny sufitowe led nie muszą mieć kilku centymetrów średnicy, a znacznie więcej, dzięki czemu można użyć mniejszą ilość opraw, ale ze wspaniałym efektem oczek sufitowych. Oczywiście z ich rozmiarem należy uważać, bo nie zawsze jest on adekwatny do projektu pomieszczenia ustalonego na początku.