Skip to content Skip to footer

Opłacalna inwestycja w działki

Katowice to miasto gdzie gospodarka prężnie się rozwija. Co jakiś czas powstają tu nowe sklepy, firmy usługowe, lokale, to przyciąga mieszkańców i turystów. Warto więc zainwestować w działkę w Katowicach, bo dzięki niej można sporo zarobić. W mieście jest wiele działek na sprzedaż, mają one różne przeznaczenie, ale najpopularniejsze są działki komercyjne.

Działki komercyjne w Katowicach

Działki komercyjne to doskonała inwestycja w przyszłość. Ogólnie inwestowanie w ziemię zawsze się opłacało i nadal będzie się opłacać. Wystarczy znaleźć działkę położoną w odpowiedniej lokalizacji.

W Katowicach można znaleźć działki na sprzedaż położone w centrum miasta, albo na jego obrzeżach. Każda z tych lokalizacji ma swoje zalety, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Działki położone w centrum miasta, zapewniają bezpośredni dostęp do wszystkich miejskich atrakcji. Dlatego też działki te idealnie nadają się pod budowę restauracji, apartamentów czy biurowców.

Działki na obrzeżach miasta

Działki komercyjne w Katowicach leżące na obrzeżach miasta, również mają wiele zalet. Z pewnością taka spokojna lokalizacja idealnie się nadaje pod budowę hoteli, domków letniskowych, stacji i innych podobnych obiektów.

Deweloperzy bardzo lubią działki położone na obrzeżach miasta, bo są one zwykle dużo większe od tych znajdujących się w centrum Katowic. Zapewniają więc większe pole do budowy.

Z pewnością i cena sprzedaży takich działek nie jednego zainteresuje, bo działki z obrzeży Katowic są tańsze od tych położonych w samym centrum.

Jak inwestować w działki?

W działki komercyjne w Katowicach z pewnością opłaca się zainwestować. Wystarczy poszukać dobrą działkę na stronach biur nieruchomości i kupić ją na własność.

Można taką ziemię przetrzymać parę lat, tak by wzrosła jej wartość, można też ją od razu sprzedać deweloperom lub prywatnym przedsiębiorcom.

Z działek komercyjnych można też czerpać zyski, poprzez wybudowanie na nich obiektów mieszkalnych lub użytkowych i pobieranie opłaty za korzystanie z tych obiektów.