Skip to content Skip to footer

Które hokery barowe do baru lub restauracji?

Hokery to rzecz niezbędna w restauracji. Są praktyczne i stylowe, a klienci je uwielbiają. Odpowiednio wybrane mogą stać się elementem dekoracyjnym: nadawać wnętrzu niepowtarzalny charakter i stanowić jego znak rozpoznawczy. Na co zwrócić uwagę, wybierając hokery barowe do lokalu gastronomicznego?

Skąd popularność hokerów barowych?

Hokery to nieodłączny element barowego wystroju. Bez nich trudno wyobrazić sobie knajpkę czy restaurację. Są wygodne, stylowe i bardzo praktyczne – nie bez powodu tak lubią je zarówno restauratorzy, jak i klienci.
Jedną z zalet stołków barowych jest możliwość wykorzystania każdej przestrzeni – to atut zwłaszcza w przypadku małych lokali. Dzięki hokerom klienci mogą popijać drinka czy barze albo delektować się poranną kawą przy wąskim blacie zawieszonym w oknie. Gdyby nie hokery, ta przestrzeń pozostała by niezagospodarowana.
Hokery są uwielbiane przez wielu bywalców barów. Zasiadając na wysokim krześle przy barze, można prowadzić rozmowę z barmanem i wygodnie zamawiać kolejne trunki. Z kolei hokery w oknie to możliwość obserwowania życia toczącego się w mieście. To miejsce, które w każdej knajpie cieszy się dużym wzięciem.

Jak wybrać styl hokerów barowych?

Jeśli hokery mają dodać knajpce charakteru i sprawić, by ta była bardziej przytulna, muszą nie tylko świetnie się prezentować, ale przede wszystkim tworzyć spójną całość z resztą wystroju.
Inne hokery barowe sprawdzą się w barze na styl nowojorski, inne podkreślą piękno kawiarni w stylu francuskim. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się hokery metalowe, o prostej minimalistycznej formie, ale też plastikowe, fantazyjne, kolorowe siedziska. W klasycznych wnętrzach najlepiej stawiać na tradycyjne wzornictwo i naturalne materiały, jak drewno. We wnętrzach w estetyce retro można też wykorzystać meble stylizowane na vintage – to skuteczny sposób na nadanie knajpce przytulnego, ciepłego charakteru.

Hokery barowe – na co jeszcze zwrócić uwagę

Czemu jeszcze warto się przyjrzeć, wybierając hokery barowe? Oczywiście jakości wykonania – to ona zagwarantuje, że hokery będą dobrze i długo służyć.
Najlepiej sprawdzą się hokery barowe wykonane z trwałych, odpornych na zarysowania i uszkodzenia materiałów. Liczy się również staranne wykończenie oraz dobry projekt – krzesło powinno być stabilne i wygodne. Przed zakupem należy upewnić się, że wysokość hokera odpowiada poziomowi, na którym znajduje się blat baru lub stołu. Klient musi mieć możliwość swobodnego wysunięcia siedziska, a siedząc na nim, powinien czuć się komfortowo.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Demi Co.