Skip to content Skip to footer

Zalety frytownicy gastronomicznej w domu

XXI wiek to czas, w którym powstaje naprawdę wiele przeróżnych sprzętów, które ułatwiają nam pracę w kuchni oraz umożliwiają wykreowanie nowych, pysznych potraw. Jednym z takich świetnych sprzętów są frytownice gastronomiczne. Jakie są zalety ich posiadania w domu?

1) Pyszne i zdrowe frytki

To oczywiście główna zaleta. W końcu któż z nas nie lubi frytek? Praktycznie każdy kocha tą smaczną przekąskę albo ma domowników np. dzieci, które ją uwielbiają. Niestety z frytkami jest ten problem, że mrożone są często kiepskiej jakości i niesmaczne zaś w restauracji boimy się, że są na starym oleju. Ponadto te naprawdę dobre frytki są drogie…

Tymczasem warto wiedzieć, że współczesne frytownice gastronomiczne umożliwiają smażenie frytek na tak małej ilości oleju, że w zasadzie są to po prostu ziemniaki polane lekko tłuszczem. Dzięki temu nie jest to wcale już taka niezdrowa przekąska. Co więcej – sami wymieniamy olej i dbamy o to, aby nie było za dużo soli. W efekcie otrzymujemy naprawdę zdrowe i pyszne frytki!

2) Oszczędność

Jak zostało to wspomniane wcześniej, takie frytki na mieście to jednak dość spory wydatek. Porcje są małe i drogie, nie najadamy się tym i w efekcie wydajemy dość dużo na kiepskie frytki. Warto zatem zaznaczyć, że zakup frytownicy gastronomicznej to spora oszczędność.

Oczywiście samo urządzenie też kosztuje. Niemniej jednak najprostsze frytownice gastronomiczne to wydatek rzędu do 200 zł, zaś do 500 zł znajdziemy naprawdę doskonały sprzęt. A koszt prądu, oleju i ziemniaków – to przecież w zasadzie nic. Łatwo zatem policzymy, że jedna frytownica to może 25 porcji frytek na mieście? Wystarczą bez mała trzy wyjścia z dziećmi, aby tyle zjeść.

3) Ciekawe potrawy

Na koniec należy także wspomnieć o tym, że frytownice gastronomiczne umożliwiają nie tylko zrobienie pysznych frytek, lecz również wielu innych potraw. Przede wszystkim krewetek i innych owoców morza. Oraz oczywiście wszelkich racuchów i innych pączków smażonych w głębszym tłuszczu.

To jeszcze dalej nie wszystko. Otóż wiele frytownic gastronomicznych ma możliwość przełączenia trybu na barbecue czy grill, w związku z tym uda nam się usmażyć tu mięso a także przygotować zdrowo i smacznie wiele warzyw.

Frytownice gastronomiczne znaleźć można w sklepie Gastrosilesia