Skip to content Skip to footer

Krzesła do domu i mieszkania

Stół to miejsce, gdzie spotyka się cała rodzina. Dlatego należy zadbać by to centrum domu było wyjątkowe. Wygoda i elegancja tego miejsca będą miały kluczowe znaczenie, szczególną uwagę należy zwrócić na krzesła, które dodadzą charakteru pomieszczeniu.

Jak dobrać krzesła?

Wybór odpowiednich krzeseł wbrew pozorom nie jest taki prosty. Ich styl musi dopasować się do wystroju mieszkania lub pomieszczenia gdzie będą stały. Poza tym należy zwrócić uwagę na ich wygodę oraz rodzaj obicia.Od tego, w jakim pomieszczeniu będą stały zależy jaki materiał obiciowy na krzesła wybrać. Jadalnia jest miejscem, gdzie krzesła będą się często brudzić, natomiast w biurze lub sypialni nie będą aż tak narażone na zabrudzenia.

Materiały tapicerskie na krzesła — rodzaje

Obicia na krzesła można podzielić na trzy grupy — materiałowe, skórzane i zrobione z ekoskóry. Każdy z tych materiałów ma inną odporność na plamy, czyści się je innymi środkami, dlatego przed zakupem warto porównać materiały tapicerskie na krzesła i wybrać odpowiedni dla siebie.Ekoskóra jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym do produkcji obić. Wygląda elegancko i łatwo się ją czyści, wystarczy wilgotna ściereczka, aby pozbyć się brudu. Niestety jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.Do pomieszczeń gdzie krzesła będą bardzo eksploatowane polecane są meble obite tkaniną tapicerską. Taki Materiał obiciowy na krzesła jest odporny na uszkodzenia i plamy. Jednak jego czyszczenie jest trudniejsze niż w przypadku ekoskóry. W tym wypadku warto zaopatrzyć się w specjalne środki, które pomogą utrzymać krzesła w czystości.

Renowacja starych krzeseł

Stare krzesła, które można znaleźć w piwnicy lub na strychu u babci przeżywają swoją drugą młodość. Wiele osób chętnie umieszcza takie meble w swoich domach. Jednak po tylu latach w zakurzonych pomieszczeniach należy je odświeżyć.Ramę krzesła malujemy farbą lub lakierem w kolorze, który będzie pasował do stołu i innych mebli. Tapicerkę dobieramy do stylu i kolorystyki mieszkania. Takiej renowacji można dokonać samodzielnie. Wystarczy wybrać interesujący nas materiał obiciowy na krzesła, a następnie dokładnie obić wszystkie elementy.Jeżeli nie czujemy się na siłach możemy powierzyć to zadanie specjalistom. Wiele firm posiada własne materiały tapicerskie na krzesła. Można także przekazać im swój materiał, z którego oni skorzystają i ze starego krzesła stworzą nowe.