Skip to content Skip to footer

Kasetony dekoracyjne – 5 zalet, które warto poznać

Pomieszczenia można wykończyć na wiele sposobów – oprócz standardowych tynków, farb czy tapet do wyboru są także takie materiały jak kasetony dekoracyjne. Oto 5 ich najważniejszych zalet!

Nowoczesne kasetony dekoracyjne na ściany oraz na sufity mają formę kwadratowych albo prostokątnych płyt z ozdobnym wykończeniem na jednej ze stron, na przykład we wzory geometryczne lub florystyczne ornamenty.

Najczęściej kasetony produkowane są z PCV albo ze styropianu i dostępne w kolorze bieli. Oferuje je każdy sklep z kasetonami – można zakupić je stacjonarnie albo przez internet. Jakie są najważniejsze zalety tego materiału?

1. Nadają wnętrzom elegancki wygląd


Przede wszystkim kasetony dekoracyjne to doskonały sposób na to, aby nadać wnętrzom elegancki wygląd.

Jeśli chodzi o kasetony ozdobne sklep może zaproponować zarówno modele do nowoczesnych, jak i tych klasycznych przestrzeni. Niezależnie od tego, gdzie będą zamontowane, wyglądają bardzo stylowo.

2. Możliwość malowania na różne kolory


Standardowo kasetony dekoracyjne mają kolor bieli. Można jednak przemalować je na inne kolory, aby dopasować je do aranżacji wnętrza.

Kasetony można malować wałkami i pędzlami z wykorzystaniem tradycyjnych farb akrylowych albo lateksowych.

3. Także wodoodporne


Każdy dobry sklep z kasetonami oferuje również kasetony wodoodporne. To kasetony, które wykonane są z PCV o wodoodpornych właściwościach.

Tego rodzaju kasetony mogą być również zamontowane w pomieszczeniach, w których pojawia się wilgoć, na przykład w kuchni, w łazience, w przedpokoju, gdzie są narażone na zachlapanie.

4. Prosty i szybki montaż


Z żadnym innym materiałem nie można uzyskać tak wyjątkowego efektu przy niskim nakładzie pracy – kasetony dekoracyjne są lekkie, mają dobrą przyczepność, szybko się je układa, dlatego mogą być montowane również samodzielnie.

Do montażu kasetonów potrzebne są odpowiednie kleje, które zapewniają właściwą przyczepność materiału do podłoża. Ważny jest również etap przed montażem, czyli odpowiednie przygotowanie ścian albo sufitów do umieszczenia na nich kasetonów.

Gdy kupujemy kasetony ozdobne sklep może często zaproponować również odpowiednie materiały montażowe, na przykład kleje zapewniające najlepsze rezultaty klejenia.

5. Atrakcyjne ceny


Warto również zaznaczyć, że kasetony dekoracyjne mają bardzo atrakcyjne ceny. W związku z tym stylowe wykończenie ściany kasetonami wcale nie jest związane z bardzo wysokimi wydatkami.

Z ofertami można zapoznać się nawet teraz, ponieważ można znaleźć je bez problemu w sklepach internetowych.

Więcej o kasetonach dowiesz się w sklepie https://www.eurodeco.pl/