Skip to content Skip to footer

Kabiny prysznicowe pięciokątne – idealne do małych łazienek

Wiele osób decyduje się na wybór kabiny prysznicowej do łazienki, gdyż zapewnia ona oszczędność miejsca, wody i pieniędzy. Jaką kabinę warto, jednak wybrać i które modele sprawdzą się w małych łazienkach?

Kabiny prysznicowe pięciokątne – idealne do zamontowania w małej łazience!

Kiedy ogranicza nas metraż, ale nie chcemy rezygnować z komfortu podczas codziennego prysznica, to warto rozważyć zakup kabiny pięciokątnej, którą mocuje się w narożniku. W tym celu wykorzystuje się dwie ściany łazienki, a sama kabina ma formę pięciokąta, co wygląda nowocześnie i pięknie wpisuje się w design pomieszczenia. Tego typu kabina, co istotne, sprawdzi się w małej łazience, ale też wówczas, kiedy dysponujemy większym metrażem. W praktyce wybór konkretnego modelu jest uzależniony od sposobu otwierania kabiny oraz jej wymiarów.

Dlaczego warto wybrać Kabiny prysznicowe pięciokątne i jakie zalety posiadają?

Wybór rodzaju kabiny do łazienki ma istotne znaczenie i często jest trudny. Warto w tym celu zdecydować w którym miejscu w łazience ma znajdować się prysznic, np. przy ścianie czy we wnęce. Kolejnym krokiem jest wybór jego kształtu i dopasowanie wielkości do metrażu łazienki. Obecnie istnieje szeroki wybór jeśli chodzi o wielkość kabin i nie ma problemu by znaleźć idealną do małej, jak i dużej łazienki. Warto podkreślić, że większość osób decyduje się na kabinę umieszczaną w rogu – na styku dwóch ścian. Jeśli chodzi o jej rodzaj to znacznie częściej od pięciokątnej wybieramy np. taką o podstawie kwadratu lub ćwiartki koła. Ale nie jest to standardem, gdyż wiele osób docenia zalety jakie posiada nieszablonowa, pięciokątna kabina, która pasuje do minimalistycznych i industrialnych pomieszczeń i łączy praktyczność z pięknym designem, który ma tak istotne znaczenie dla każdego właściciela mieszkania.

Stwórz własny salon kąpielowy!

W łazienkach, w których nie ogranicza nas metraż, a nawet w tych mniejszych, można z powodzeniem umieścić kabinę pięciokątną, która ułatwia komunikację między poszczególnymi strefami pomieszczenia, takimi jak WC, umywalka itp. Ważną kwestię stanowi też dobór odpowiedniego brodzika, np. w formie ćwiartki koła, co jest najbardziej popularnym kształtem, a w przypadku kabiny pięciokątnej – taka sama podstawa brodzika. Jeszcze inną kwestię stanowi wybór baterii, która da możliwość uzyskania ciepłej wody bez konieczności spuszczania jej. Nowoczesne baterie z właściwą technologią zapewniają uzyskanie ciepłej wody już niemal praktycznie po jej włączeniu. W zestawie znajduje się też blokada, która ogranicza ryzyko oparzeń spowodowanych zbyt gorącą wodą, co jest dobrym wyborem gdy w domu mamy np. nastolatków i małe dzieci.